Kwiecień
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ04042018-9998

Nie było dyskusji, która drużyna zasłużyła na trzy punkty. Już w czwartej minucie Kacper Wydra dał Białej Gwieździe prowadzenie, a w drugiej połowie hattrick skompletował jego imiennik Durda. Akademia Piłkarska 21 musiała uznać wyższość Wisły U17.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Spotkanie 3. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych uchodziło za jedno z ważniejszych dla układu w tabeli. Akademia Piłkarska 21 jesienią występowała w CLJ U17 i z pewnością jej ambicji sięgały powrotu do rozgrywek centralnych. Jednak podobny cel stawiają przed sobą zawodnicy Wisły. I konsekwentnie go realizują – w pierwszych dwóch meczach zdobyli komplet punktów, a środowe spotkanie rozpoczęli od bramki Kacpra Wydry. Napastnik wykorzystał błąd obrońcy AP 21, który źle obliczył tor lotu piłki. Wydra wybiegając naprzeciw bramkarza raczej nie pudłuje i tak było też w 4. minucie meczu.

BAZ04042018-9839

Szybko Wisła mogła podwyższyć prowadzenie, ale strzał głową Wydry okazał się niecelny. Chwilę później na rajd zdecydował się Sławomir Chmiel, który minął trzech rywali, ale jego strzał, choć obok bramkarza, został wybity z linii bramkowej. Goście (Wisła na boisku przy ul. Rydlówka 23 występowała w roli gospodarza) ograniczali się do zagrożenia po stałych fragmentach gry – najgroźniej było tuż przed przerwą, kiedy dośrodkowanie z rzutu wolnego instynktownie nogą zbił Kamil Broda.

BAZ04042018-9852

Bramkarz miał też swój moment w drugiej połowie – kiedy groźny strzał zbił na słupek. Było to już przy stanie 2:0 dla Wisły – Patryk Pischinger podał do Jakuba Janika, który z pierwszej piłki zagrał wzdłuż pola karnego do Kacpra Durdy. Napastnik z Wadowic bez przyjęcia umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później ukłuł po raz drugi – Szymon Windys wrzucił piłkę do Daniela Muniaka, który zgrał piłkę do Arkadiusza Kasi. Akcja trójki rezerwowych zakończyła się tym, że strzał Kasi został zblokowany i piłka trafiła pod nogi Durdy, który bez wahania skierował ją do siatki. Muniak wniósł sporo ożywienia do gry Wisły, a na trzy minuty przed końcem idealnym półlobem dograł do niepilnowanego Durdy, któremu nie pozostało nic innego jak skompletowanie hattricka.

BAZ04042018-9949

Mieliśmy swój plan na ten i konsekwentnie go realizowaliśmy. Na pewno cieszy szybko zdobyta bramka, cieszą stworzone kolejne dobre sytuacje. Szybko strzelona druga bramka była oczywiście pożądana, ale zgodzę się, że między 15. a 25. minutą wdarł się niepotrzebny i bardzo irytujący chaos. Podejrzewam, że mogło to wynikać z tego, że zawodnicy bardzo chcieli i często popełniali głupie błędy, z czego wynikały stałe fragmenty gry w sytuacjach w których nie było potrzeby faulować. To było zresztą największe zagrożenie ze strony Akademii, raz nawet byli blisko strzelenia z takiego rzutu wolnego gola, ale Broda świetnie się zachował. W przerwie zawodnicy dostali kilka wskazówek od sztabu, większość wdrożyli co przełożyło się na lepszą grę. Zawodnicy rezerwowi dali zmiany o niezłej jakości, my zagraliśmy bardziej spokojniej, stwarzaliśmy nadal kolejne sytuacje, cześć z nich została wykorzystana – podsumował spotkanie trener Adrian Filipek.