Czerwiec
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ03242018-8155

Festiwalem strzeleckim Kacpra Wydry zakończyliśmy rywalizację w Małopolsce. Wisła Kraków U17 rozgromiła u siebie Bruk-Bet Termalica Nieciecza aż 9:0.

Zawodnicy Wisły już przed meczem byli pewni gry w barażach do Centralnej Ligi Juniorów U17. Jednak po porażce w Nowym Sączu mieli coś do udowodnienia. I choć początek meczu nie zwiastował pogromu, to Wisła zdemolowała drużynę z Niecieczy.

Pierwsza bramka padła po 15. minutach gry – Jakub Zawada wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Kacprowi Wydrze, który posłał ją z bliska pod poprzeczkę. Nie minęła chwila, a napastnik cieszył się z drugiego trafienia, skutecznie wykańczając sytuację jeden na jednego z bramkarzem. Wiślacy nie dawali odetchnąć obronie gości – Bartosz Główczyk sprzed pola karnego posłał piłkę prawie w samo okienko bramki. Po chwili Wydra skompletował hattricka, a następnie bramce dograł do Szymona Noconia, który powiększył przewagę do pięciu bramek. Specjalnej urody było czwarte trafienie napastnika, który w 30. minucie wykonywał rzut wolny. Piłkę z okolic 25. metra posłał idealnie poza zasięgiem bramkarza. Tuż przed przerwą Wydra zdobył swoją piątą bramkę, a siódmą Wisły.

Po przerwie ataki Wisły nie ustały, ale nie były już tak skuteczne. Wiślacy podwyższyli wynik do 9:0. Najpierw Adrian Gałka mocnym strzałem z pola karnego, a tuż przed końcem Jakub Janik uderzeniem zza pola karnego.

Wisła pokonała Bruk-Bet 9:0 i zakończyła rywalizację w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych na pierwszym miejscu. Zawodnicy prowadzeni w rundzie wiosennej przez duet trenerski Adrian Filipek – Marcin Pluta zdobyli 39 punktów, przy bilansie bramkowym 51 do 6. Sezon jednak dla Wisły U17 nie kończy się. 16 i 23 czerwca odbędą się barażowe mecze z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ich zwycięzca zagra w CLJ U17.