U17: Wisła w Niecieczy z siódmym kompletem

28
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ04042018-9955

Bezbramkowa pierwsza połowa obudziła Wiślaków, którzy po zmianie stron trzykrotnie trafiali do siatki gospodarzy i wywieźli z Niecieczy kolejny w tej rundzie komplet punktów. Po zwycięstwie nad Bruk-Betem nasi zawodnicy mają po siedmiu kolejkach Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych 21 „oczek”.

Wiślacy rozpoczęli mecz ofensywnie – poprzednio szybko otwierali wynik przeciwko Akademii Piłkarskiej 21 czy Progresowi Kraków, co kończyło się później pogromem. Jednak w dogodnej okazji, którą stworzyli sobie w pierwszych pięciu minutach, w bramkarza uderzył Kacper Wydra. To Biała Gwiazda dłużej utrzymywała się przy piłce, ale wiele akcji próbowała kończyć indywidualnie. To mogło się zemścić przed przerwą, gdy Bruk-Bet posłał piłkę w pole karne, ale stojący blisko bramki Kamil Mędrygał skiksował.

W przerwie trener Adrian Filipek dokonał dwóch zmian – na boisku pojawili się Kacper Durda i Kamil Bentkowski, którzy zastąpili Arkadiusza Kasię i Dariusza Partykę. Zmiany spowodowały ożywienie gry Wisły, ale pierwsza bramka padła po akcji innych zawodników. Kacper Wydra zszedł do środka, przejął piłkę i posłał bardzo dobre podanie krzyżowe do Sławomira Chmiela, który znalazł się w sytuacji sam na sam i nie spudłował. Prowadzenie uspokoiło Wisłę, która sunęła z kolejnymi akcjami. Dobrze prezentował się Chmiel, który miał spory udział przy drugiej bramce – dograł piłkę w pole karne, która odbiła się od Bartosza Główczyka w taki sposób, że spadła pod nogi Bentkowskiego. Rezerwowy bez zastanowienia przymierzył i dał Wiśle dwubramkowe prowadzenie.

Potwierdzeniem dobrych zmian była asysta Kacpra Durdy, który z prawego skrzydła wystawił piłkę Wydrze, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Na ostatnie dziesięć minut debiutu w Wiśle doczekał się Aleksander Stachnik – bramkarz z rocznika 2004, który w dzisiejszym meczu pojechał jako rezerwowy. Debiut mógł być szczęśliwszy, ponieważ Bruk-Bet wyprowadził jedną kontrą, zakończoną wykorzystaną sytuacją sam na sam.

Wisła wygrała siódmy mecz w sezonie i przed rundą rewanżową legitymuje się kompletem punktów i przewagą trzech „oczek” nad drugą Sandecją Nowy Sącz.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 7. Kolejka
28 kwietnia, godz. 10:30, Nieciecza
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków 1:3 (0:0)
Sławomir Chmiel 45′, Kamil Bentkowski 54′, Kacper Wydra 72′

Wisła Kraków: Maciej Kantyka – Jakub Zawada, Dawid Jampich, Jakub Zima (r. 2002), Patryk Pischinger (r. 2002) – Aleks Leśniak (r. 2002), Dariusz Partyka, Arkadiusz Kasia – Daniel Muniak (r. 2002), Kacper Wydra (r. 2002), Sławomir Chmiel (r. 2002) oraz Aleksander Stachnik (r. 2004), Kamil Bentkowski, Kacper Durda, Bartosz Główczyk, Szymon Windys

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x