U17: Wisła się nie zatrzymuje

09
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ04042018-9789

Nie zatrzymuje się w rundzie wiosennej Wisła Kraków U17. W sobotnie przedpołudnie nasi zawodnicy zdominowali na wyjeździe Progres Kraków i wygrali 5:0. Kolejny raz skutecznością wykazali się Kacprowie Durda i Wydra.

Nie minęło 60 sekund, a już mieliśmy prowadzenie Białej Gwiazdy. Kacper Durda odebrał piłkę bramkarzowi i nie miał problemu, żeby wpakować ją do bramki. Niecały kwadrans później Wisła miała już bezpieczną przewagę. W środku pola skutecznie o odbiór piłki powalczyli Jakub Zawada i Jakub Janik, przetransportowali piłkę do Sławomira Chmiela, który dograł Kacprowi Wydrze, a napastnik nie pudłuje w takich sytuacjach. Progres po tych wydarzeniach złapał trochę oddechu, co sprawiło, że dwukrotnie w bramce Wisły spisać musiał się Kamil Broda.

Były to jednak nieliczne momenty, gdy gospodarze mieli okazje zagrozić bramce Białej Gwiazdy. Przeważnie to nasza drużyna napędzała mecz i kolejne bramki wydawały się być kwestią czasu. W 49. minucie Durda uruchomił Wydrę, który stanął oko w oko z bramkarzem. Strzał nie był zbyt mocny, ani precyzyjny, ale piłka zatrzepotała w siatce Progresu po raz trzeci. Durda z Wydrą imponują formą strzelecką w tej rundzie i piętnaście minut później to napastnik z Wadowic strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, wykańczając świetną akcję Zawady. Piątą – ostatnią – bramkę w tym meczu zdobył rezerwowy Wiktor Szywacz. Zawada dośrodkował piłkę w pole karne, tam Arkadiusz Kasia mógł strzelać, ale postanowił w pierwszym kontakcie zgrywać, a Szywacz dopełnił formalności. Była to bardzo ładna akcja Białej Gwiazdy, podsumowująca formę w tym oraz poprzednich meczach.

Po czterech meczach Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Wisła ma 12 punktów i imponujący bilans 15:1. W poniedziałek zawodnicy trenerów Marcina Pluty i Adriana Filipka ruszają do Budapesztu, gdzie czeka ich dokończenie rywalizacji w turnieju Future Talents CUP, a w niedzielę rywalem domowym będzie Dunajec Ostrowsko, który w poprzedni weekend zdobył pierwsze punkty, wygrywając z Tarnovią.

Mecz z AS Progres to można powiedzieć takie małe derby i spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy. Uważam, że z meczu na mecz nasza drużyna się rozpędza, cementuje i coraz lepiej rozumie na boisku. Jako jedna ekipa, w skład której wchodzą sztab i zawodnicy, funkcjonujemy od trzech miesięcy i nie jest to takie proste jak może wydawać się z boku. Cieszę się, że zawodnicy którzy weszli z ławki znowu dali przyzwoite zmiany i pomogli w osiągnięciu dobrego wyniku. Dysponujemy dosyć wyrównaną kadrą i nie jest to dla nas łatwa decyzja zostawić ośmiu zawodników poza kadrą meczową, a dodatkowo przypomnę, że kilku naszych zawodników występuje na co dzień w drużynie CLJ, dodatkowo dwóch z nich trenuje z pierwszym zespołem. Zresztą w tym meczu w obu drużynach brakowało po kilku zawodników którzy są w starszych kategoriach wiekowych. Ogólnie mecz nie stał na bardzo wysokim poziomie, czego przyczyną są różne czynniki. Tak jak powiedziałem, cieszę się że nasi zawodnicy wyszli z jasno określonym celem i go spełnili. Dużo pracy przed nami, aby spełnić cele założone przed rundą. Wierzę, że rzetelną pracą naszą i zawodników, dzień po dniu będziemy dążyć do ich realizacji – podsumował spotkanie trener Adrian Filipek.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 4. kolejka
7 kwietnia, godz. 10:00, ul. Ptaszyckiego 4, Kraków
Progres Kraków – Wisła Kraków 0:5 (0:2)
Kacper Durda 1′, 64′, Kacper Wydra 15′, 49′, Wiktor Szywacz 74′

Wisła Kraków: Kamil Broda – Jakub Zawada, Dawid Jampich, Kamil Pachel, Patryk Pischinger (r. 2002) – Jakub Janik, Dariusz Partyka, Kacper Durda – Daniel Muniak (r. 2002), Kacper Wydra (r. 2002), Sławomir Chmiel (r. 2002) oraz Wiktor Szywacz (r. 2002), Aleks Leśniak (r. 2002), Szymon Windys, Kamil Bentkowski, Arkadiusz Kasia, Jakub Zima (r. 2002)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x