Maj
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ10312017-5264

Już w pierwszej połowie Wisła Kraków U17 ustawiła wynik spotkania z Progresem Kraków w ramach 11. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Co ciekawe po dwie bramki zdobyli Kacper Wydra i… rywale, którzy trafiali do własnej siatki.

Wiosenne mecze Wisły z Progresem nie przypominały tych zaciętych z poprzednich sezonów. Goście, którzy wyróżniających zawodników z rocznika 2001 przesunęli do starszej drużyny, w tegorocznej rundzie grają głównie zawodnikami młodszymi. Dało się to odczuć w pierwszym meczu, pewnie wygranym przez Wisłę 5:0. Choć zaznaczyć trzeba, że w Wiśle też brakowało kilku zawodników, którzy grali wtedy mecz w CLJ, a o sile ataku stanowią rówieśnicy Progresu.

Już na początku rewanżowego starcia Wisła postanowiła zaznaczyć swoją przewagę. W 5. minucie lewą stroną pomknął Sławomir Chmiel i dograł mocno piłkę w pole karne, a obrońca Progresu tak nieszczęśliwie interweniował, że wpakował ją do siatki. Pięć minut później było już 2:0. Znowu po akcji lewym skrzydłem, tym razem Patryk Pischniger posłał piłkę, a Kacper Wydra pewnie wykończył, mimo nacisków obrońców Progresu. Był to taki mecz, że praktycznie każda akcja Wisły, których co prawda nie było wiele, kończyła się bramką. Co więcej – znowu przy dużym udziale defensorów gości. Dla odmiany, z prawego skrzydła wpadł Adrian Gałka, strzelił bardzo mocno, a piłka odbita przez bramkarza uderzyła w obrońcę i wpadła do bramki. Pięć minut przed przerwą po dograniu Pischingera pewnie strzelił Wydra i było 4:0. Progres przez chwilę próbował zagrozić Wiśle, ale Maciej Kantyka raczej był niezagrożony.

Po zmianie stron Wisła nieco spuściła z tonu. Więcej piłką grali goście i raz nawet obili słupek debiutującego w starszej drużynie Oskara Witka. Wiślacy najlepszą okazję mieli po strzale Kacpra Wydry, jednak strzał napastnika został wybity z linii bramkowej.

Było to już 11. zwycięstwo w jedenastym meczu Wisły U17, która do końca sezonu ma już tylko trzy spotkania. Dzisiejszą wygraną zapewniła sobie co najmniej drugie miejsce, ale gra toczy się o tylko jedną pozycję. Za tydzień wiślacy udadzą się do Ostrowska, gdzie zagrają z przedostatnim w tabeli Dunajcem.