U17: Trzy punkty w Starachowicach

05
Wrzesień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ180905-8286

Po bramkach Kacprów Myszogląda i Wydry wracamy ze Starachowic z trzema punktami. W zaległym meczu 2. kolejki CLJ U17 Wisła pokonała Juventę 2:0.

Fotorelacja autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Obie drużyny przystępowały do tego meczu po weekendowych niepowodzeniach. Juventa przegrała z BKS Lublin, natomiast Wisła ze Stalą Mielec. W porównaniu do tego spotkania trener Marcin Pluta dokonał kilku zmian. Do składu wrócił Kacper Wydra, który w ostatnich tygodniach grał w CLJ U18. Szansę od pierwszych minut otrzymali też Jakub Lorek oraz Kacper Myszogląd i właśnie po akcji tej dwójki padła pierwsza bramka dla Wisły.

BAZ180905-8402

Wiślacy poszli za ciosem, ale więcej bramek przed przerwą nie padło. Debiutujący w pierwszym składzie z rocznika 2004 Aleksander Stachnik nie miał zbyt wiele pracy. W odróżnieniu od jego vis a vis ze Starachowic, który dwoił się i troił pod odstrzałem Białej Gwiazdy. W świetny sposób zatrzymał dwukrotnie Myszogląda, ale w pojedynku z Kacprem Wydrą już skapitulował. Napastnika świetnym podaniem obsłużył Wiktor Szywacz.

Więcej goli nie padło, ale Wisła może być zadowolona, że trzy dni po słabym meczu potrafiła wrócić na właściwe tory, ponieważ nie tylko wynik, ale przede wszystkim gra naszych zawodników mogła cieszyć. W najbliższą sobotę Wiślacy w samo południe podejmą BKS Lublin.

2. kolejka, Centralna Liga Juniorów U17
5 września, godz. 17:00, Starachowice
Juventa Starachowice – Wisła Kraków 0:2 (0:1)
Kacper Myszogląd 15′, Kacper Wydra 65′

Wisła Kraków: Aleksander Stachnik – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak – Ales Leśniak, Wiktor Szywacz, Jakub Lorek – Daniel Muniak, Kacper Wydra, Kacper Myszogląd oraz Bartosz Ogłaza, Mateusz Kaleta, Bartosz Pietruszka, Konrad Konik, Daniel Wolak, Aleksander Buksa

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x