U17: Stałe fragmenty rulez

29
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ03242018-8158

Minimalne, wywalczone, ale niemniej zasłużone zwycięstwo nad Garbarnią Kraków odniosła w wielkoczwartkowe popołudnie Wisła U17. Wynik otworzył golem z rzutu wolnego Kamil Bentkowski, w ten sam sposób wyrównał Dominik Wójcik, a decydującą bramkę po rzucie karnym zdobył Aleks Leśniak.

Garbarnia, w skład której wchodzą m.in. byli zawodnicy Wisły, wyszła na mecz mocno zdeterminowana, skupiona przede wszystkim na skutecznej obronie, co do pewnego momentu wychodziło. Jednak nie minął kwadrans, a było 1:0 dla Wisły. Perfekcyjnie z rzutu wolnego przymierzył Kamil Bentkowski i strzegący bramki Konstanty Karagiannakos był bez szans. Wisła kontrolowała mecz, utrzymywała się przy piłce, jednak niefrasobliwość, która przez moment wkradła się w szeregi obronne spowodowała, że w odpowiedzi, skutecznie, również lewą nogą, również z rzutu wolnego, przymierzył Dominik Wójcik. Do przerwy utrzymał się remis.

Po zmianie stron Wiślacy ruszyli do ataku, preferowali grę w piłkę, starali się przy niej długo utrzymywać, żeby stworzyć sobie okazje. Takie były, ale brakowało skuteczności – dobre okazje mieli aktywni m.in. Aleksander Buksa i Daniel Muniak, dwukrotnie w pole karne wpadał Sławomir Chmiel, ale zamiast podawać strzelał i akcje Wisły paliły na panewce. Do 65. minuty. W polu karnym Arkadiusz Kasia trafił przeciwnika w rękę, a jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Aleks Leśniak. Po ponownym objęciu prowadzenia zawodnicy Garbarni starali się jak najszybciej i w jak najprostszy sposób przetransportować piłkę w pole karne Białej Gwiazdy. Taki styl gry wprowadził na boisko sporo zamieszania i chaosu, któremu poddali się również nasi zawodnicy. Groźnych sytuacji nie było, ale nerwowo owszem. Jednak ostatecznie trzy punkty pojechały na Reymonta.

Wiślacy zagrali drugi mecz rundy wiosennej i po raz drugi zdobyli trzy punkty. W najbliższych dniach rywalami będą Akademia Piłkarska 21 im. Henryka Reymana (środa) oraz Progres Kraków (sobota).

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 2. kolejka
29 marca, godz. 13:00, ul. Rydlówka 23, Kraków
Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 1:2 (1:1)
Kamil Bentkowski 14′, Aleks Leśniak 65′

Wisła Kraków: Kamil Broda – Jakub Zawada, Kamil Pachel, Dawid Jampich, Patryk Pischinger (r. 2002) – Kamil Bentkowski, Aleks Leśniak (r. 2002), Kacper Durda – Daniel Muniak (r. 2002), Aleksander Buksa (r. 2003), Sławomir Chmiel (r. 2002) oraz Maciej Kantyka, Dariusz Partyka, Bartosz Główczyk, Arkadiusz Kasia, Daniel Wolak (r. 2002), Jakub Zima (r. 2002), Szymon Nocoń (r. 2002)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x