Marzec
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ03242018-8155

Wiślacy musieli przemęczyć pierwszą połowę, by w drugiej przyśpieszyć i wypunktować Tarnovię w 1. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni trenerów Marcina Pluty i Adriana Filipka zaczęli rundę wiosenną od 4:0.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Trenerzy desygnując skład do gry, w defensywie oraz linii pomocy postawili na rocznik 2001, natomiast trójkę z ataku stanowili zawodnicy urodzeni w 2002 roku. Dla Wisły, która – czego można było się spodziewać – prowadziła grę, pierwsza połowa nie należała do najłatwiejszych. Głęboka ustawiona Tarnovia korzystała z wąskiego boiska przy ul. Koletek 20 i nie pozwalała Białej Gwieździe rozwinąć skrzydeł. Mimo to, do przerwy i tak Wisła powinna prowadzić, ponieważ idealne okazje mieli Kacper Wydra i Szymon Windys, ale obie sytuacje wyjaśnił na swoją korzyść bramkarz z Tarnowa. Próbowali mieszać też Sławomir Chmiel oraz Daniel Muniak, ale bezskutecznie. Wiślacy przeważali, ale też pudłowali i tuż przed przerwą to goście mogli niespodziewanie objąć prowadzenie, ale przytomnie w bramce zachował się Kamil Broda, który znacząco wyszedł z bramki i zablokował strzał napastnika z Tarnowa.

BAZ03242018-8092

Po przerwie trenerzy Wisły postawili na tych samych zawodników, nie dokonując żadnej zmiany. I szybko się opłaciło. W 46. minucie do długiego zagrania dopadł Kacper Durda, przepchnął rywala i uderzeniem sprzed pola karnego nie dał szans bramkarzowi, otwierając w ten sposób wynik meczu. Gol sprawił, że Tarnovia musiała otworzyć się na grę, co było z korzyścią dla Wisły. Osiem minut później Kacper Wydra przejął piłkę, minął dwóch rywali i posłał piłkę do siatki gości. Chwilę później mógł zdobyć drugą bramkę, ale jego strzał głową odbił się od słupka. Wiślacy nie odpuszczali i w 66. minucie Jakub Zawada zdobył trzecią bramkę. Prawy obrońca poszedł przebojem po skrzydle, wymanewrował trzech przeciwników, stracił piłkę w polu karnym, ale zdążył ją odzyskać i dzióbnąć obok bramkarza. Wynik zamknął strzałem głową Arkadiusz Kasia, który skutecznie wykończył dośrodkowanie Szymona Windysa.

Następnym rywalem Wisły U17 będzie Garbarnia Kraków, która dzisiaj uległa Progresowi Kraków aż 1:6. Spotkanie odbędzie się przy ul. Rydlówka 23 w Wielki Czwartek o godz. 13:00.