Wrzesień
2019

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ190831-7223

Juniorzy młodsi Wisły przełamali passę trzech meczów bez zwycięstwa i z delegacji z Mielca wrócili z kompletem punktów. Zwycięstwo zapewnił Wiślakom Michał Litwa, który w 81. minucie pokonał bramkarza Stali.

W spotkaniu ze Stalą Mielec, Wisłę U17 poprowadził trener Adrian Filipek, a jego asystentami byli Marcin Kordaszewski oraz Rafał Wisłocki.

Pierwsza połowa nie przyniosła stuprocentowych sytuacji bramkowych, a co za tym idzie też i goli. Obie drużyny zeszły na przerwę przy stanie 0:0. Wisła skupiła się przede wszystkim na uderzeniach z dystansu, licząc, że w końcu uda jej się zaskoczyć rywali. Celne strzały oddali Kacper Zborowski oraz Mikołaj Zięba, lecz przy obu próbach golkiper Stali stanął na wysokości zadania. Nie musiał natomiast interweniować przy strzale Michała Litwy, który co prawda przełożył jednego z obrońców i zdecydował się na strzał lewą nogą. Efekt był taki, że piłka przeleciała nad poprzeczką.

Gospodarze stworzyli sobie jedną sytuację sam na sam, jednak Piotr Zagórowski wykazał się refleksem i skrócił kąt uderzenia. Mielczanie wycofali futbolówkę na 10. metr, jednak dzięki dobrej reakcji Krystiana Kuchni, rezultat spotkania nie uległ zmianie.

W drugiej połowie rywale starali się zaskoczyć Wiślaków, jednak ci, przede wszystkim za sprawą dobrze dysponowanego Zagórowskiego, poradzili sobie z zagrożeniem. W 81. minucie Aleksander Zębala zagrał prostopadłą piłkę do Litwy, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, a ostatecznie pokonał go, umieszczając futbolówkę w bramce, tuż przy dalszym słupku. Biała Gwiazda dowiozła zwycięstwo do końca, co poskutkowało pierwszą w tym sezonie pełną pulą punktów oraz awansem na piąte miejsce w tabeli.

Za tydzień Wisła U17 zmierzy się z Top 54 Biała Podlaska. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 10:00 przy Reymonta.

Nasze założenie na ten mecz było proste: kontynuacja wizji gry w piłkę Akademii, jakościowa dobra gra i zwycięstwo. Rywale zaskoczyli mnie trochę w pierwszej połowie, kiedy głównie liczyli na kontratak. W drugiej połowie wyszli do nas wysoko, czego się spodziewałem. Mieliśmy też moment, w którym nie byliśmy drużyną, tylko zlepkiem indywidualności. Nie pracowaliśmy jak drużyna. Niestety, ale mogło nas to kosztować utratę bramki. Na szczęście, zza linii daliśmy zespołowi sygnał do tego, by wrócił do swojej tożsamości, że są zarówno drużyną, jak i indywidualnościami, jednak indywidualności także potrzebują wsparcia swoich kolegów, żeby tworzyć dobrą drużynę i pokazywać swoje umiejętności. Jako zespół zdobyliśmy bramkę w końcówce spotkania i odnieśliśmy zwycięstwo – powiedział po zakończonym spotkaniu trener Adrian Filipek.

U17: Stal Mielec – Wisła Kraków 0:1 (0:0)
Michał Litwa 81’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Krystian Kuchnia (72’ Michał Anioł), Radosław Zając, Kamil Głogowski, Karol Sałamaj – Dorian Gądek, Mikołaj Zięba (77’ Jakub Niedbała), Karol Tokarczyk (60’ Aleksander Zębala)– Oliwier Oczkowski (77’ Jakub Jania), Michał Litwa, Kacper Zborowski (55’ Bartosz Seweryn).