Kwiecień
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ04042018-9971

Nie najlepiej rozpoczęli zmagania w Budapeszcie zawodnicy Wisły Kraków U17. W pierwszym z trzech zaplanowanych spotkań ulegli Zalaegerszeg TE.

Węgrzy otworzyli wynik w 6. minucie. Po szybkim przetransportowaniu piłki z autu na wysokości swojego pola karnego, piłka trafiła do Zoltana Szokronyosa, który zdecydował się na strzał z okolic dwudziestego metra. Stojący w bramce Maciej Kantyka niewiele miał do powiedzenia przy lecącej w okienko futbolówce.

Zdecydowanie więcej mogła dać defensywa Wisły dziesięć minut później. Seria błędów, którą zapoczątkowało złe przyjęcie piłki przez Dawida Jampicha, przyniosła w efekcie drugą bramkę i wiślacy musieli gonić. Kontaktową bramkę, tuż przed przerwą, zdobył Arkadiusz Kasia. Ofensywny pomocnik wykorzystał błąd obrońców z Węgier i pewnie wykorzystał sytuację jeden na jednego z bramkarzem.

W drugiej połowie wiślacy mieli dobre sytuacje – kilkukrotnie sprawdzili czujność bramkarza z Zalaegerszegu, ale wynik nie uległ zmianie. Jutro Wisła o 9:30 zagra z Ujpest FC.

Wisła Kraków – Zalaegerszeg TE 1:2 (1:2)
Arkadiusz Kasia 35′

Wisła Kraków (wyjściowy skład): Maciej Kantyka – Jakub Zawada, Jakub Zima (r. 2002), Dawid Jampich, Szymon Windys – Kamil Bentkowski, Jan Sejdak, Arkadiusz Kasia – Szymon Nocoń (r. 2002), Kacper Durda, Bartosz Główczyk