U17: Porażka w Rzeszowie

17
Wrzesień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

wisla-krakow-u17-strona

Bez punktu z wyjazdu do Rzeszowa wrócili w sobotę zawodnicy Wisły Kraków U17. Po wyrównanym meczu ulegli 0:1 miejscowej Resovii, co sprawiło, że rywale przeskoczyli Białą Gwiazdę w tabeli.

Po dwóch dobrych występach przeciwko Juvencie Starachowice i BKS Lublin Wisła jechała na Podkarpacie jako lider do drużyny, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Trener Marcin Pluta nie mógł tego dnia skorzystać z Kacpra Wydry, który znalazł się w meczowej osiemnastce drużyny U18, ale też z Daniela Hoyo-Kowalskiego, którego w pierwszym składzie zastąpił Bartosz Ogłaza.

Z pewnością oba zespoły miały za sobą już lepsze mecze niż ten w sobotę. Lepiej zaczęła Wisłę, która zyskała optyczną przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Strzałów próbował Aleksander Buksa, który był bardzo aktywny, ale brakowało mu precyzji. Tak, jak Danielowi Muniakowi, którego strzał zablokował nadbiegający obrońca. Skrzydłowy miał przed sobą tylko bramkarza, ale zwlekał ze strzałem. Skuteczniejsza była Resovia. Sebastian Usarz urwał się Ogłazie i z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki Michała Kota.

W drugiej połowie Wisła robiła wszystko, żeby wyrównać. Słupek obił Wiktor Szywacz. Długo nie działo się nic wartego uwagi, aż do 70. minuty, gdy na boisku pojawił się Antoni Matejczyk. Napastnik, który latem dołączył do Wisły w odstępie kilku minut dwukrotnie mógł uratować chociaż punkt. Najpierw strzelał z 14. metrów, a później miał 10 metrów bliżej. W obu sytuacjach w niewiadomy sposób bronił bramkarz gospodarzy. Więcej i lepszych okazji Wisła już nie miała. Wyjazd do Rzeszowa w ramach 5. kolejki CLJ U17 zakończył się drugą porażką.

5. kolejka, Centralna Liga Juniorów – grupa D
15 września, godz. 12:00, Rzeszów
Resovia Rzeszów – Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Wisła Kraków: Michał Kot – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Bartosz Ogłaza, Patryk Warczak – Mateusz Kulma, Wiktor Szywacz, Aleksander Buksa – Daniel Muniak, Daniel Wolak, Szymon Nocoń oraz Eryk Olejnik, Bartosz Pietruszka, Aleks Leśniak, Kacper Myszogląd, Krystian Kuchnia, Antoni Matejczyk

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x