U17: Początek przygotowań w Serocku

19
Lipiec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

52164

Międzynarodowym turniejem Wisła Kraków U17 zaczęła przygotowania do sezonu 2018/19. Wiślacy udali się do położonego za Warszawą Serocka, gdzie zmierzyli się m.in. z Liverpoolem.

Po krótkiej wakacyjnej przerwie najstarsza drużyna w Akademii treningi wznowiła 15 lipca. Na zajęciach prowadzonych przez trenerów Adriana Filipka i Marcina Plutę zameldowało się 24 zawodników z roczników 2002 i 2003, a brakowało jeszcze dziewięciu zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach województw, które odbywały się na początku lipca w Będzinie. Kadra na przyszły sezon z pewnością liczyć będzie mniej, dlatego rywalizacja o miejsca w zespole powinna być zacięta.

Po dwóch dniach treningów Wisła przystąpiła do rywalizacji Serock CUP. Półfinałowym rywalem Białej Gwiazdy była reprezentacja powiatu legionowskiego. Wiślacy szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, które sukcesywnie powiększali kończąc mecz wygraną 10:0. W drugim spotkanie Liverpool FC pokonał Viktorię Pilzno 3:0. Dlatego w finale rywalem Wisły byli Anglicy, którzy w Polsce przebywają na obozie przygotowawczym. Pierwsza, półgodzinna połowa, była wyrównana, z lekką przewagą Wisły, ale skończyła się przegraną 0:1. W końcówce napastnik gości wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy Wisły i wyszedł sam na sam ze strzegącym bramki Michałem Kotem. Anglicy podwyższyli prowadzenie na początku drugiej połowy, skutecznie egzekwując rzut karny. Wisła starała się zdobyć kontaktową bramkę, ale nieskutecznie i mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu.

Wiślacy po powrocie do Krakowa będą przechodzić testy sprawnościowe oraz trenować. Do startu Centralnej Ligi Juniorów U17 rozegrają cztery sparingi: MFK Ružomberok (21 lipca), Odra Opole (28 lipca), MŠK Žilina (4 sierpnia) i Escola Varsovia (11 sierpnia).

Wyniki Serock CUP:
Wisła Kraków – powiat legionowski 10:0 (Daniel Muniak 2, Sławomir Chmiel 2, Daniel Wolak 2, Bartosz Pietruszka 2, Mateusz Magdziarz, Eryk Olejnik)
Liverpool FC – Viktoria Pilzno 3:0
Viktoria Pilzno – powiat legionowski 7:2
Wisła – Liverpool FC 0:2

Klasyfikacja końcowa:
1. Liverpool FC
2. Wisła Kraków
3. Viktoria Pilzno
4. Powiat legionowski

fot. serock.pl

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x