U17: Passa juniorów podtrzymana

10
Wrzesień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ180908-8505

Po obiecującym meczu w Starachowicach nasi juniorzy dołożyli dobry występ przeciwko BKS Lublin. Po dwóch bramkach Kacpra Wydry i jednej Wiktora Szywacza wygrali w meczu 4. kolejki CLJ U17 3:1.

Fotorelacja autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Do pierwszego składu po kontuzji z poprzedniego sezonu powrócił Aleksander Buksa, a przed nim biegał Kacper Wydra, co oznaczało, że trener Marcin Pluta wystawił na mecz w ramach 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 pełną artylerię. Ale po pierwszych minutach wydawało się, że Wisłę czeka w tym meczu trudniejsza przeprawa. BKS Lublin przysporzył wiślackiej defensywie sporych problemów, co spowodowało dwie dogodne okazje, w których górą wyszedł jednak Michał Kot. Później sytuacja się unormowała, Wisła przejęła kontrolę, a w 25. minucie objęła prowadzenie. Patryk Warczak zagrał idealną piłkę za plecy obrońców, a szybki Wydra wykończył akcję. Po chwili było już 2:0 – po strzale Wiktora Szywacza z rzutu wolnego. Piłka jeszcze odbiła się od muru, co całkowicie zmyliło bramkarza.

BAZ180908-8540

Dwubramkowe prowadzenie dawało Białej Gwieździe spory komfort, co przełożyło się też na drugą połowę. Wiślacy grali na luzie, chcąc wykorzystać wysoko podchodzących obrońców BKS. W efekcie czego sędzia boczny dość często sygnalizował pozycję spaloną naszych atakujących. Wiele tych sytuacji było stykowych, a po jednej z takich padła trzecia bramka. Aleks Leśniak podał prostopadle do Wydry, który mając przed sobą bramkarza nie pomylił się. Goście próbowali złapać kontakt, ale jedynie udało im się strzelić honorową bramkę. Wszystko zaczęło się od świetnej sytuacji Buksy, którego strzał po dograniu Daniela Muniaka obronił bramkarz. Lublinianie wyszli z kontrą, którą Wisła zatrzymała, ale przy rozegraniu piłka wróciła pod nogi przeciwników, którzy skorzystali z prostego błędu.

BAZ180908-8582

Trzeba być zadowolonym, bo przeciwnik bardzo mocny fizycznie, zdeterminowany, nie odstawiał nogi i w początkowej fazie meczu mieliśmy problemy, żeby złapać dynamiki meczowej, ale z biegiem czasu dostosowaliśmy się do rywala przede wszystkim pod względem tego o czym wspomniałem i zaczęliśmy realizować to nad czym w tygodniu pracowaliśmy. Pierwsza bramka była tego efektem – podsumował spotkanie trener Marcin Pluta.

BAZ180908-8635

4. kolejka, Centralna Liga Juniorów U17
8 września, godz. 12:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – BKS Lublin 3:1 (1:0)
Kacper Wydra 25′, 47′, Wiktor Szywacz 33′

Wisła Kraków: Michał Kot – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak – Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Aleksander Buksa – Daniel Muniak, Kacper Wydra, Kacper Myszogląd oraz Szymon Nocoń, Mateusz Kulma, Antoni Matejczyk, Jakub Lorek, Bartosz Ogłaza, Konrad Konik

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x