U17: Krakowsko-kielecki rozejm

24
Wrzesień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ180922-0939

Po stałych fragmentach gry padały bramki w sobotnim meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 pomiędzy Wisłą Kraków, a Koroną Kielce. Gospodarze wykorzystali rzut karny, natomiast przyjezdni rzut rożny i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Do spotkania rozgrywanego na boisku przy ulicy Reymonta 22 zespoły przystępowały jako sąsiadujące w tabeli. I bardzo szybko ułożyło się ono dla Wisły. Już w 7. minucie Aleks Leśniak skutecznie wykonał rzut karny, po tym jak w polu karnym powalony został Kacper Myszogląd. Mecz jednak do najbardziej porywających nie należał. Więcej działo się w drugiej połowie, w której Korona przycisnęła Białą Gwiazdę. Dwukrotnie świetnie zachował się Michał Kot, który swoimi interwencjami uchronił Wisłę przed stratą bramki, ale w 66. minucie miejsce miała seria rzutów rożnych – za czwartym z kolei Patryk Dela głową skierował piłkę do siatki. Wisła mogła jeszcze ponownie objąć prowadzenie, ale w dobrej sytuacji spudłował Antoni Matejczyk. Oba kluby podzieliły się punktami, co sprawiło, że zachowały status quo w tabeli, ale liderująca Resovia wykorzystała ten fakt i dzięki zwycięstwu z BKS Lublin ma już 4 punkty przewagi nad Wisłą. Nasi zawodnicy w najbliższą sobotę zagrają w samo południe, na obiektach Wawelu Kraków, przeciwko Cracovii.

BAZ180922-1103

6. kolejka, Centralna Liga Juniorów U17 grupa D
22 września, godz. 12:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Korona Kielce 1:1 (1:0)
Aleks Leśniak 7′

Wisła Kraków: Michał Kot — Patryk Pischinger, Jakub Zima, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak – Aleks Leśniak, Krystian Kuchnia, Wiktor Szywacz, Jakub Lorek, Kacper Myszogląd, Szymon Nocoń oraz Mateusz Kulma, Antoni Matejczyk, Mateusz Magdziarz, Aleksander Buksa

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x