Maj
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ180505-7026

Nie zwalnia tempa Wisła Kraków U17. Dzisiaj drużyna występująca w Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych skompletowała dziewiątą wygraną, pokonując w derbowym starciu Garbarnię. Bramki strzelali Kacper Durda (dwie), Daniel Muniak i Jan Sejdak.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Wisła mając w pamięci problemy z pierwszego meczu szybko wzięła sprawy w swoje ręce i po bramce Kacpra Durdy prowadziła po trzech minutach 1:0. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Kamil Bentkowski, który jednak już po 120 sekundach stracił piłkę we własnym polu karnym, co skrzętnie wykorzystali goście. Wiślacy chcieli szybko prowadzić, ale po pięciu minutach mieliśmy bramkowy remis. Który z pewnością zadowalał Garbarnię. Goście cofnęli się do defensywy, a Wisła zdominowała posiadanie piłki. Miała z tego sytuacje takie, jak Arkadiusza Kasi, który spudłował głową z dwóch metrów. Poprzeczkę obił Daniel Muniak, który w 20. minucie był jednak precyzyjny. Prostopadłym podaniem Jakub Janik sprawił, że skrzydłowy znalazł się przed bramkarzem i nie wahając się posłał piłkę obok niego. Do przerwy Wiślacy podwyższyli prowadzenie – Durda ponownie wykorzystał podanie Bentkowskiego, strzelając swoją dziewiątą bramkę w rundzie, prowadząc Wisłę do dziewiątej wygranej.

BAZ180505-7090

Po zmianie stron Garbarnia nie sprawiała, że Wisła mogła drżeć o wynik, ale wiślacy też nie byli skuteczni – mogli podwoić liczbę bramek z pierwszej połowy, ale zanotowali tylko jedno trafienie. Na osiem minut przed końcem rezerwowy Wiktor Szywacz przedryblował 30 metrów i dograł piłkę do Jana Sejdaka, który spokojnie posłał piłkę obok bramkarza.

BAZ180505-7047

Do końca sezonu zasadniczego pozostało już tylko pięć meczów – wiślacy mają trzy punkty przewagi nad drugą Sandecją, który oprócz meczu z Wisłą wygrywa wszystko (dzisiaj 2:0 z Tarnovią) i prawdopodobnie rewanż w Nowym Sączu przesądzi o kolejności w tabeli. Trzecia w niej drużyna, czyli Progres Kraków, traci do Białej Gwiazdy już jedenaście punktów. Dzisiaj drużyna z Nowej Huty uległa Akademii Piłkarskiej 21 aż 0:5. AP 21 będzie kolejnym rywalem juniorów Wisły.