U17: Jesteśmy o krok od CLJ!

17
Czerwiec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ180617_027

Zaczęło się od obaw, gdy zawodnicy i trenerzy dojechali na miejsce i zobaczyli jakość murawy. Jednak później aspekty piłkarskie przesądziły na tyle, że w rewanżu pozostaje nam jedynie postawić kropkę nad i. W pierwszym meczu o CLJ U17 Wisła wygrała z KSZO aż 6:0.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Obie drużyny wygrały ligi w swoich województwach, więc do barażu przystępowały z nadziejami na wykonanie następnego kroku – awansu do rozgrywek centralnych. Jednak, żeby osiągnąć ten cel, drużyny postanowiły użyć innych środków. KSZO wyszło na boisko z nastawieniem defensywnym, próbując uruchomiać ofensywnych zawodników długimi podaniami. Z punktu widzenia gospodarzy zdawało to egzamin przez pół godziny – do tego momentu utrzymywał się bezbramkowy remis. Wisła jednak cierpliwie budowała akcje, rozkręcając się z każdą minutą. I właśnie w 30. minucie Jakub Zawada popędził prawą flanką, dograł do Kacpra Wydry, który stojąc na piątym metrze wpakował piłkę do bramki. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Kacper Durda.

BAZ180617_023

Drugą połowę Wisła otworzyła w najlepiej możliwy sposób – Kacper Wydra przewrotką potwierdził, że jest nie do zatrzymania. Zresztą dwanaście minut później skompletował hattricka, w drugim meczu z rzędu. Wiślacy mieli już bardzo korzystny wynik, ale dalej nie odpuszczali. W 65. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Kasia, a 360 sekund, zachował się w polu karnym jak Tomasz Frankowski, podcinką posyłając piłkę do bramki. Dzieła zniszczenia dopełnił Kacper Durda. KSZO zmieniło po piątym golu bramkarza, ale nie powstrzymało to napastnika przed podwojeniem swojego dorobku.

BAZ180617_034

Pierwszy mecz barażowy o CLJ U17 zdecydowanie dla Wisły Kraków. Wygrana 6:0 pozwala podejść bardzo spokojnie do rewanżu, który odbędzie się w Krakowie za tydzień o 15:00.

KSZO Ostrowiec Św. – Wisła Kraków 0:6 (0:2)
Kacper Wydra 30′, 45′, 57′, Kacper Durda 36′, 76′, Arkadiusz Kasia 69′

Wisła Kraków (wyjściowy skład): Kamil Broda – Jakub Zawada, Jakub Zima, Dawid Jampich, Patryk Pischinger – Jakub Janik, Kamil Bentkowski, Kacper Durda – Szymon Nocoń, Kacper Wydra, Sławomir Chmiel

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x