U17: Dwugodzinne starcie ze Stalą Stalowa Wola dla Białej Gwiazdy

12
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ02242018-3688

Kolejnym etapem przygotowań do rundy wiosennej dla Wisły U17 był piątkowy sparing ze Stalą Stalowa Wola. Drużyna z Podkarpacia jesienią zajęła drugie miejsce w swoim województwie. Mecz podzielony został na 30-minutowe kwarty, w trakcie których zagrało 22 zawodników.

Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, aczkolwiek niezbyt wiele z tego wynikało w kontekście sytuacji bramkowych. Za to Stal stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji, ale nie skorzystała z nich. Z biegiem czasu nasza przewaga rosła czego efektem był gol strzelony przez Kacpra Wydrę po rajdzie Sławomira Chmiela. Po zmianach personalnych Stal wyrównała golem samobójczym Kuby Banasika. W trzeciej i czwartej kwarcie ogólnie stworzyliśmy bardzo dużo okazji do zdobycia gola, z czego wykorzystaliśmy tylko trzy. Im bliżej końca meczu, tym nasza gra stawała się coraz bliższa temu co chcielibyśmy oglądać. Jesteśmy po okresie mocnych i intensywnych treningów, więc zawodnicy mogli czuć delikatne zmęczenie, co nie zwalnia ich obowiązku myślenia i wykonywania zadań których uczą się w procesie treningowym. Uważamy, że sparing jak najbardziej pożyteczny, Stal to nieźle zorganizowany i funkcjonujący zespół z kilkoma ciekawymi zawodnikami w składzie. Myślę, ze to główny kandydat do wygrania ligi w swoim województwie – podsumował spotkanie trener Adrian Filipek.

Wisła Kraków – Stal Stalowa Wola 4:1 (0:0, 1:0, 1:0, 2:1)
Kacper Wydra 36′, Daniel Wolak 78′, 118′, Bartosz Główczyk 115′

Wisła Kraków (I i II kwarta): Maciej Kantyka – Jakub Zawada, Kamil Pachel, Dawid Jampich, Szymon Windys – Kamil Bentkowski, Arkadiusz Kasia (40′ Aleks Leśniak), Kacper Durda – Daniel Muniak, Sławomir Chmiel, Kacper Wydra.

Wisła Kraków (III i IV kwarta): Maciej Kantyka – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Michał Zając, Jakub Banasik – Dariusz Partyka, Aleks Leśniak (80′ Jan Sejdak), Wiktor Szywacz – Daniel Wolak, Szymon Nocoń, Bartosz Główczyk

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x