U17: Doliczony czas dla Resovii

24
Marzec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

wisla-krakow-u17-strona

Wisła Kraków U17 po zaciętym meczu uległa Resovii Rzeszów 1:2. Podopieczni trenera Marcina Pluty prowadzili do przerwy, ale po zmianie stron musieli przełknąć gorzką pigułkę i uznać wyższość rywali.

W pierwszej połowie Wiślacy przeważali i w pełni kontrolowali przebieg gry, co zaowocowało zdobyciem bramki autorstwa Daniela Wolaka.

Druga połowa spotkania przyniosła nieoczekiwany obrót spraw, gdyż ekipa „Białej Gwiazdy” zaczęła popełniać proste błędy w wyprowadzaniu piłki, które – jak się potem okazało – były brzemienne w skutkach. Od 53. minuty spotkania zawodnicy z Krakowa byli zmuszeni grać w „dziesiątkę”, po czerwonej kartce Wiktora Szywacza, a strzałem z rzutu wolnego z odległości 18. metrów gospodarze postraszyli Wiślaków. Po chwili jednak dopięli swego i po pewnie wykonanym rzucie karnym doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie gry po kolejnym błędzie ekipy trenera Pluty, Resovia strzeliła bramkę, dzięki której zapewniła sobie zwycięstwo w dzisiejszym meczu.

Czasu na rozpamiętywanie dzisiejszej porażki jest mało, a na horyzoncie pojawił się już kolejny rywal – Cracovia z którą drużyna trenera Pluty zmierzy się już w przyszłą sobotę 30 marca.

Resovia Rzeszów – Wisła Kraków 2:1 (0:1)
Daniel Wolak

Wisła Kraków: Kot – Pischinger, Hoyo-Kowalski, Zima, Warczak – Leśniak, Szywacz, Wydra – Magdziarz, Wolak, Chmiel

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x