U16: Wisła lepsza od Newcastle

25
Maj
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ180525_028

Zwycięstwem 2:0 nad angielskim Newcastle United rozpoczęła rywalizację w Salt Mine CUP Wisła Kraków U16. Bramki na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce strzelali dla Białej Gwiazdy Aleksander Buksa oraz Kacper Wydra.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Wisła w organizowanym przez Fundację Mali Mistrzowie turnieju bierze udział drugi rok z rzędu. Los Białą Gwiazdę skojarzył w grupie B, w której znaleźli się również Legia Warszawa, Lokomotiv Kijów oraz Newcastle United. I to właśnie od spotkania z Anglikami podopieczni trenera Adriana Filipka zaczęli tegoroczną edycję.

BAZ180525_006

Dla rocznika 2002 jest to pierwsza okazja w tym roku do gry ze swoimi rówieśnikami, ponieważ wszyscy występują w drużynie U17. W pierwszym składzie wybiegła również trójka z młodszego rocznika – na bramce Oskar Witek, na lewej obronie Patryk Warczak i w ataku Aleksander Buksa.

Mecze Salt Mine CUP trwają 46 minut, więc nic dziwnego, że Wiślacy od razu wzięli się do roboty i zaatakowali gości. Już na samym początku efektownej próby z dystansu próbował Aleks Leśniak, ale jego próba lobu okazała się nieznacznie niecelna. Później, bez efektu, próbowali też Daniel Muniak i Buksa. Newcastle odpowiedziało groźnie lewym skrzydłem, ale pewnie sytuację sam na sam wybronił Witek. Do przerwy było 0:0 i gdyby za wrażenia przyznawano punkty, to Wisła miałaby ich więcej.

BAZ180525_022

Po zmianie stron tempo nieco opadło, dobrą okazję mieli Anglicy, ale ponownie na wysokości zadania stanął Witek. Wisła odgryzła się bardzo szybko – Wiktor Szywacz zagrał piłkę do wbiegających lewą stroną pola karnego Buksy i Kacpra Wydry, który bez przyjęcia posłał piłkę obok bramkarza tuż przy słupku.

Niemal identyczną, tyle że z drugiej strony pola karnego, bramkę zdobył Buksa. Znowu dogrywał Szywacz, a napastnik pewnym strzałem podwyższył prowadzenie, którego Wisła do końca meczu już nie oddała.

BAZ180525_024

Wieczorem, o 19:00, rywalem Białej Gwiazdy będzie Lokomotiv Kijów, który w pierwszym meczu uległ Legii Warszawa. Z tą drużyną Wisła zmierzy się jutro o 11:00, a później przystąpi do meczów pucharowych. W drugiej grupie grają Nottingham Forest, Karpaty Krosno, Górnik Wieliczka oraz Polonia Warszawa.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x