Kadra U16: Dublet Buksy! Grali też Warczak i Hoyo-Kowalski

Październik
2018

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

buksa_hoyo_warczak_polska_u16

Do trafienia z wtorku kolejne dwa dołożył dzisiaj Aleksander Buksa, który w 25 minut zapewnił Polakom zwycięstwo w drugim meczu towarzyskim przeciwko rówieśnikom z Austrii.

Sparingi z Austrią były zwieńczeniem zgrupowania w Ustroniu. We wtorek wygrali 4:1 (bramkę na 1:0 zdobył Buksa), a w czwartek potwierdzili swoją przewagę, również strzelając cztery bramki, tracąc dwie. Spory udział w tym mieli nasi zawodnicy, którzy grali w obu meczach.

Tym razem selekcjoner Marcin Dorna zdecydował, że mecz od pierwszej minuty rozpoczną Daniel Hoyo-Kowalski oraz Patryk Warczak, a Aleksander Buksa zasiądzie na ławce rezerwowych. Spotkanie miało dynamiczny przebieg. Szybko Polacy objęli prowadzenie, bo już w 12. minucie Kacper Smorgol pokonał austriackiego bramkarza, ale równie szybko je stracili, bo już po 60 sekundach. W 21. minucie ponowne prowadzenie dał Szymon Włodarczyk, ale tuż przed przerwą Austria wyrównała.

W drugiej połowie strzelali już tylko Polacy, a konkretniej jedna osoba – Aleksander Buksa. Nasz zawodnik pojawił się na murawie w 55. minucie, by po niecałej minucie zameldować się golem. Buksa z bliska skierował piłkę do siatki. Z pewnością trudniejszą sytuację miał w 72. minucie, gdy po efektywnym strzale z woleja sprzed pola karnego dał biało-czerwonym dwubramkowe prowadzenie. Gratulacje, Panowie!

Polska – Austria 4:1 (1:0)
Aleksander Buksa 19′, Bartłomiej Kafel 59′, Filip Balcewicz 68′, Patryk Kusztal 74′

Polska: Jakub Ojrzyński – Bartosz Matuła (76′ Hubert Czerwiński), Filip Balcewicz, Ariel Mosór, Jakub Malec – Michael Kostka (69′ Filip Wilak), Bartosz Baranowicz (41′ Bartłomiej Kafel), Fryderyk Gerbowski, Radosław Cielemęcki (52′ Kacper Smorgol), Patryk Kusztal (76′ Patryk Warczak)Aleksander Buksa (70′ Szymon Włodarczyk).

Polska – Austria 4:2 (2:2)
Kacper Smorgol 12′, Szymon Włodarczyk 21′, Aleksander Buksa 56′, 71′

Polska: Nikodem Sujecki – Bartosz Matuła (41′ Hubert Czerwiński), Daniel Hoyo-Kowalski, Ariel Mosór, Patryk Warczak (55′ Jakub Malec) – Filip Wilak (72′ Dominik Kulon), Bartłomiej Kafel (69′ Filip Balcewicz), Fryderyk Gerbowski, Kacper Smorgol (41′ Radosław Cielemęcki), Patryk Kusztal (41′ Michael Kostka) – Szymon Włodarczyk (55′ Aleksander Buksa).