Październik
2018

Kategoria Aktualności / U-16

BAZ180525_028

Debiutancką bramkę dla reprezentacji Polski do lat 16 zdobył dzisiaj Aleksander Buksa. Nasz wychowanek otworzył wynik towarzyskiego meczu z Austrią, który Polacy wygrali 4:1. Spotkanie rozgrywane było w Ustroniu

Buksa rozpoczął dzisiejszy mecz od pierwszej minuty, jako najbardziej ofensywny zawodnik. Wybór selekcjonera Marcina Dorny okazał się słuszny – już w 19. minucie wpisał się na listę strzelców. Miał też okazję, żeby podwyższyć prowadzenie, ale uderzył tylko w słupek.

Jednak Polacy tego dnia ogólnie byli bardzo skuteczni – w drugiej połowie bramki strzelali jeszcze Bartłomiej Kafel, Filip Balcewicz i Patryk Kusztal, którego chwilę później zmienił Patryk Warczak. Nasz zawodnik zameldował się na ostatnie pięć minut na lewej obronie. Austriacy odpowiedzieli honorowym trafieniem Philippa Wydry. Cały mecz na ławce przesiedział Daniel Hoyo-Kowalski. W czwartek odbędzie się mecz rewanżowy.

Polska – Austria 4:1 (1:0)
Aleksander Buksa 19′, Bartłomiej Kafel 59′, Filip Balcewicz 68′, Patryk Kusztal 74′ – Philipp Wydra 76′

Polska: Jakub Ojrzyński – artosz Matuła (76′ Hubert Czerwiński), Filip Balcewicz, Ariel Mosór, Jakub Malec – Michael Kostka (69′ Filip Wilak), Bartosz Baranowicz (41′ Bartłomiej Kafel), Fryderyk Gerbowski, Radosław Cielemęcki (52′ Kacper Smorgol), Patryk Kusztal (76′ Patryk Warczak)Aleksander Buksa (70′ Szymon Włodarczyk).