Aktualności

U15: Zwycięstwo z liderem

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów ułożyła się tak, że drużyna U15 pojechała do Lublina wraz ze starszymi kolegami z U17, gdyż oba zespoły swoje spotkania miały rozegrać w delegacji właśnie na Lubelszczyźnie. Rywalem podopiecznych Patryka Jałochy był lider tabeli – Motor, który wyszedł zwycięsko z poprzedniego starcia z Białą Gwiazdą (3:2 dla Motoru w meczu z 21 września w Krakowie). Tym razem lepsi okazali się Wiślacy, którzy skromnie, bo 1:0 pokonali lublinian.

Zespół U15 skutecznie realizował założenia, nakreślone przed spotkaniem przez sztab szkoleniowy. Młodym Wiślakom brakowało nieco skuteczności, jednak ważne, że udało się strzelić gola na wagę trzech punktów i w dobrych nastrojach wyruszyć w drogę powrotną do Krakowa. Bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył w doliczonym czasie Michał Bajor, który wspomógł kolegów z ławki rezerwowych.

Zwycięstwo nad Motorem nie zmieniło rozkładu tabeli. Przed drużynami U15 jeszcze jedna, ostatnia kolejka, a strata Wiślaków do liderującego Motoru wynosi trzy punkty, jednak lublinianie mają lepszy bilans bezpośredni. Wiadomo już, że zawodnicy trenera Jałochy zakończą jesień w Centralnej Lidze Juniorów na drugiej pozycji.

Poza samym zwycięstwem cieszy fakt, że potrafiliśmy zdominować drużynę gospodarzy, narzucić swój sposób gry i realizować założenia, nad którymi pracujemy podczas treningów. Dobrze zaprezentowaliśmy się indywidualnie na tle groźnego przeciwnika. Zabrakło trochę skuteczności i zimnej krwi pod polem karnym, ale też trzeba przyznać, że bramkarz Motoru dobrze się spisywał – skomentował trener Patryk Jałocha.

Motor Lublin – Wisła Kraków 0:1
Michał Bajor 80′

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Jakub Lipka – Michał Głogowski, Jakub Madej, Kacper Przybyłko, Marcin Górkiewicz – Bartłomiej Sowa, Bartosz Zimnicki, Adam Pieniądz – Wojciech Urbański, Mateusz Stanek, Kacper Czepielik

Menu