U15: Wisła wygrywa, Sandecja spada

09
Listopad
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ181109-9931

Do Krakowa w ramach 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 przyjechała Sandecja Nowy Sącz, która potrzebowała trzech punktów by zachować ligowy byt na rundę wiosenną. Wiślacy jednak byli bezlitośni i wygrali 3:0.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Trener Mateusz Stolarski w porównaniu do poprzedniego meczu dokonał kilku zmian w składzie. W ataku pojawił się Mateusz Jezierski, który odwdzięczył się golem, pewnie wykańczając sytuację sam na sam w 20. minucie. Było to premierowe trafienie napastnika, który latem trafił do Wisły z Rakowa Częstochowa. Po przerwie wynik podwyższali Bartosz Seweryn, który zdobył swoją dziesiątą bramkę w tej rundzie (jest w tej chwili liderem klasyfikacji strzelców grupy D) oraz Karol Tokarczyk, który przytomnie zachował się w polu karnym i bez przyjęcia posłał piłkę do siatki.

BAZ181109-9885

Wiślacy wygrali, zapewnili sobie co najmniej drugie miejsce i zbliżyli się do pierwszej Korony na jeden punkt. Kielczanie, z którymi zmierzymy się w najbliższy piątek, mają jednak jeszcze przed sobą mecz z ostatnią w tabeli Juventą Starachowice. Sandecja i Juventa na wiosnę występować będą w rozgrywkach wojewódzkich.

BAZ181109-9948

13. kolejka, Centralna Liga Juniorów U15 grupa D
9 listopada, godz. 12:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)
Mateusz Jezierski 20′, Bartosz Seweryn 45′, Karol Tokarczyk 58′

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Kacper Zmysło, Mariusz Kutwa, Robert Zaborowski, Dominik Sambor – Mateusz Popiela, Mikołaj Zięba, Michał Opalski – Oliwier Oczkowski, Mateusz Jezierski, Kacper Chełmecki oraz Bartosz Kutrzeba, Dorian Gądek, Karol Tokarczyk, Jakub Niedbała, Bartosz Seweryn, Kacper Filo

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x