U15: Wisła lepsza od Korony

17
Marzec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

u15_druzynowe_2000

Po bezbramkowym remisie w Łęcznej Wisła Kraków U15 udała się w kolejną delegację. Tym razem do Korony Kielce, która jesienią wyprzedziła Białą Gwiazdę w tabeli. Wiślacy jednak skutecznie się zrewanżowali, wygrywając aż 3:0.

Wiślacy szybko objęli prowadzenie bo już w 10. minucie Karol Tokarczyk wykończył kontratak pod świetnym przejęciu i podaniu piłki przez Bartosza Seweryna. Po chwili było już 2:0. Kacper Chełmecki otrzymał podanie na skraju pola karnego, minął dwóch przeciwników i posłał piłkę do siatki. Wisła kontrolowała, utrzymując się przy piłce. Kielczanie poza stałymi fragmentami gry nie zagrali bramce Piotra Zagórowskiego.

Druga połowa nie zmieniła oblicza meczu. Wisła miała kilka dobrych okazji, których jednak nie zamieniła na bramkę. Dopiero w doliczonym czasie gry – Jakub Niedbała wykorzystał indywidualną akcję Chełmeckiego. Dzięki wygranej po dwóch kolejkach CLJ U15 Wisła jest liderem.

Graliśmy w piłkę, dominowaliśmy. W tygodniu w zadaniu modelowym pracowaliśmy nad przeniesieniem gry w momencie odbioru piłki i to wychodziło w 70 procentach. Dobrze też funkcjonowała gra na trójkę z tyłu. Parę razy powinniśmy lepiej otworzyć grę. Jest postęp gry i jestem zadowolony – powiedział o meczu trener Mateusz Stolarski.

Korona Kielce – Wisła Kraków 0:3 (0:2)
Tokaczyk 10′, Chełmecki 15′, Niedbała 80′

Wisła Kraków: Zagórowski (70′ Dudek) – Zaborowski (70′ Zmysło), Kutrzeba, Jania, Zborowski – Seweryn, Zębala, (66′ Kędziora), Zając, Oczkowski (60′ Opalski) – Tokarczyk (63′ Niedbała), Chełmecki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x