U15: Przygotowania rozpoczęte!

24
Lipiec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ180723-0555

Do treningów wrócił rocznik 2004, który za niecały miesiąc rozpocznie rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów U15. Pierwszym trenerem zespołu będzie Mateusz Stolarski, a jego asystentem Łukasz Tomczyk, który jest nową postacią w Akademii.

Fotorelacja z treningu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Pierwsze zajęcia w nowym sezonie miały mieć charakter luźny, ale po ich przebiegu nie dało się tego poznać. Zawodnicy już od pierwszych minut z nowym trenerem chcieli pokazać zaangażowanie i gotowość do gry. Na treningu zabrakło jedynie Michała Opalskiego, który dołączy do kolegów później. Po kontuzjach są Kacper Chełmecki, Mikołaj Zięba oraz Oliwier Oczkowski i oni będą powoli wprowadzani do drużyny. W treningu udział wzięli również zawodnicy testowani, którzy być może na stałe dołączą do Wisły.

BAZ180723-0595

Przed Wisłą U15 szybki okres przygotowawczy. W sobotę zmierzy się z Odrą Opole, która również jesienią występować będzie w Centralnej Lidze Juniorów. W następny weekend pojedzie na Słowację, gdzie zagra z MFK Ružomberok i MFK Karviná. Ostatnią próbą przed ligą będzie turniej w niemieckim Löhne. Rywalami Białej Gwiazdy będą Hannover 96, Werder Brema czy Fortuna Düsseldorf.

BAZ180723-0648

Nową osobą w Akademii jest Łukasz Tomczyk, który będzie pełnił rolę asystenta Mateusza Stolarskiego. Tomczyk urodził się 1 listopada 1988 roku, jest trenerem UEFA B. W poprzednim sezonie pracował w Rakowie Częstochowa, gdzie był pierwszym trenerem zespołu U12 i asystentem w drużynie U15.

BAZ180723-0668

Wiślacy o ligowe punkty zaczną grać 18 sierpnia. Nie jest znany jeszcze dokładny terminarz, ale zawodnicy wiedzą już z kim przyjdzie im się mierzyć. W rundzie jesiennej rozegranych zostanie 14 meczów, które wytypują dwóch spadkowiczów. Rywalami Wisły będą Motor Lublin, TOP 54 Biała Podlaska, Akademia Piłkarska 21, Resovia Rzeszów, Sandecja Nowy Sącz, Korona Kielce oraz Juventa Starachowice.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x