Wrzesień
2019

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ190817-4657

W sobotnie popołudnie, Wisła U15 zmierzyła się z Motorem Lublin w ramach 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Choć podopieczni Patryka Jałochy prowadzili 2:1 w drugiej połowie, to nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końca i ostatecznie ponieśli pierwszą porażkę (2:3) w sezonie. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobyli Mateusz Stanek oraz Wojciech Urbański.

Przed tygodniem wiślacy wyruszyli w delegację do Kielc, gdzie mierzyła się z Koroną. Podopieczni Patryka Jałochy po zaciętym pojedynku zwyciężyli (3:2) i wrócili do Krakowa z pełną pulą punktów oraz pozycją lidera. Kolejnym rywalem Białej Gwiazdy był Motor Lublin, a spotkanie zostało rozegrane o godzinie 16:00 na obiekcie AWF w Krakowie.

Motor objął prowadzenie w 21. minucie po strzale Kacpra Tracza z dystansu. Do przerwy, wiślacy stworzyli sobie dwie, dobre sytuacje na doprowadzenie do wyrównania, m.in. sam na sam z bramkarzem gości stanął Michał Głogowski. Ten jednak wyczuł jego intencje i uratował swój zespół przed stratą gola.

Po powrocie na boisko, mocno do pracy wzięli się zawodnicy trenera Jałochy. Mateusz Stanek miał świetną okazję do zdobycia bramki, jednak z pojedynku z Janem Sobczukiem, górą wyszedł bramkarz Motoru. Chwilę później musiał jednak skapitulować. Dobrą wrzutką popisał się Jakub Krzyżanowski, a Stanek wpakował futbolówkę do siatki. Upłynęło zaledwie 60 sekund, a Biała Gwiazda prowadziła już 2:1. Wojciech Urbański zdecydował się na strzał z dystansu i zapewnił wiślakom prowadzenie. Niewiele brakowało, a Stanek strzeliłby na 3:1, lecz golkiper Motoru po raz kolejny tego dnia stanął na wysokości zadania.

W 52. minucie rywale zdobyli bramkę po rzucie wolnym sprzed 16. metra. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, lecz na trzy minuty przed końcem, Kamil Andrzejkiewicz wykorzystał błąd Jakuba Stępaka, który odbił piłkę wprost pod jego nogi. Wiślacy nie zdołali już odwrócić losów spotkania i ponieśli pierwszą porażkę w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Motor wywiózł z Krakowa trzy punkty, ale też zajął pozycję lidera tabeli, tym samym przeskakując Wisłę.

Kolejnym przeciwnikiem Białej Gwiazdy będzie TOP 54 Biała Podlaska. Spotkanie odbędzie się w delegacji 28 września o godzinie 12:00.

Wisła Kraków – Motor Lublin 2:3 (0:1)
Mateusz Stanek 45’, Wojciech Urbański 46’

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Marcin Górkiewicz (61’ Maksymilian Rachfał), Kacper Przybyłko, Jakub Krzyżanowski, Michał Głogowski – Jakub Madej, Adam Pieniądz (74’ Kacper Czepielik), Wojciech Urbański, Dawid Pieniążek (41’ Michał Prochowicz), Michał Bajor (65’ Bartłomiej Sowa) – Mateusz Stanek.