U15: Krakowska piłka z Motorem

31
Marzec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ190330-1834

Wisła Kraków U15 pokonała zespół Motoru Lublin 4:1, mimo tego, że jako pierwsza straciła bramkę. Dzięki temu zwycięstwu dobiła do czołówki tabeli.

Galeria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Wisła przystępowała do tego meczu w roli faworyta. Teoretycznie spotkanie z Motorem mogło wydawać się jako przeprawa, która nie powinna sprawiać większych trudności- biorąc pod uwagę pozycję w tabeli i ostatnie wyniki rywala.

Początek meczu był wyrównany. Obydwie ekipy starały się budować swoje akcje i wypatrywały szans podbramkowych, a po jednej z nich w 17 minucie goście z Lublina wyszli na prowadzenie. Drużyna „Białej Gwiazdy” była zmuszona gonić wynik. W 28 minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Filip Jania, ale bramkarzowi gości udało się szczęśliwie sparować piłkę na poprzeczkę. W 35 minucie szczęście uśmiechnęło się do Wisły, a z bramki cieszyć się mógł Bartosz Seweryn.

Drugą część spotkania Wiślacy zaczęli znacznie agresywniej niż pierwszą, czego skutkiem była druga bramka w dzisiejszym spotkaniu dobrze dysponowanego Seweryna. Podopieczni Mateusza Stolarskiego zyskali luz i zaczęli po prostu grać bardzo ładnie w piłkę. Dużo dało też pojawienie się na placu gry świeżo upieczonego reprezentanta Polski U15 – Aleksandra Zębali. Wisła grała przyjemnie dla oka i skutecznie pod bramką przeciwnika. Kolejne dwa trafienia dołożyli w 62. minucie Kacper Chełmecki i wprowadzony w drugiej połowie Feliks Grzybowski w ostatniej akcji meczu.

– Z perspektywy całego meczu uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Byliśmy drużyną, która przede wszystkim miała pomysł na ten mecz. Jednak wiem, że stać nas na więcej. Widzę tych chłopaków na treningach, wiem jak pracujemy, ile od siebie daje sztab i w jaki sposób ich uczy. Uważam, że Ci chłopcy mogą dać więcej, powinni docenić miejsce w którym się znajdują, bo stać ich na wiele lepszą grę – podsumował spotkanie trener Mateusz Stolarski.

Wisła Kraków- Motor Lublin 4:1 (1:1)
Seweryn 35′, 46′, Chełmecki 62′, Grzybowski 80′

Wisła Kraków: Zagórowski – Zaborowski (64’ Zmysło), Zborowski (67’Filo), Kutrzeba, Jania – Jezierski, Seweryn (64’Gądek), Kędziora (40’Zębala), Oczkowski (56’ Grzybowski)- Tokarczyk (52’ Opalski)- Chełmecki

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x