U15: Kolejny derbowy remis

03
Listopad
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ181028-7847

Podobnie jak we wrześniu podziałem punktów zakończył się mecz 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 pomiędzy Akademią Piłkarską 21, a Wisłą Kraków. Wiślacy przerwali serię czterech zwycięstw z rzędu.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis, chociaż Akademia prowadziła już 2:0. W końcówce jednak punkt uratowali Kacper Zborowski i Robert Zaborowski. W piątek obaj zasiedli na ławce, a Wisła chcąc lepiej zacząć mecz niż ten wrześniowy zaatakowała. Gdy prostopadłe podania do napastników nie przynosiły efektów, na strzały z dystansu zdecydowali się Kacper Filo i Mikołaj Zięba. Były jednak albo niecelne, albo za lekkie. Brakowało jednak klarownych sytuacji, a gdy już taka trafiła się Białej Gwieździe to padła pierwsza bramka. Kacper Chełmecki mają wokół siebie wielu rywali i mało wolnej przestrzeni poradził sobie i oddał strzał. Uderzył w bramkarza, jednak ten odbił piłkę pod nogi Bartosza Seweryna, który bez problemów skierował piłkę do pustej bramki. Chwilę później powinno być 2:0, ale Karol Tokarczyk strzelił prosto w bramkarza. Po podaniu Jakuba Niedbały miał idealną sytuację. Goście, którzy w pierwszej połowie ograniczali się do zapobieganiu atakom Wisły, w końcówce odpowiedzieli Wiśle. Wiślacy stracili piłkę na własnej połowie i po szybkim ataku lewym skrzydłem, i dograniu w pole karne, gdzie Michał Litwa pokonał Piotra Zagórowskiego.

Drugą połowę obie ekipy rozpoczęły w podobnym stylu. Najpierw Chełmecki po indywidualnej akcji dograł wzdłuż pola karnego – i wystarczyło dołożyć nogę, jednak żaden z jego kolegów nie zdążył. Chwilę później podobnie zachował się Litwa, z tą różnicą, że gospodarze oddali strzał, ale niecelny. W 60. minucie świetnie spisał się Zagórowski, który instynktownie z bliska obronił strzał Jakuba Wociala, radząc sobie też z dobitką. W odpowiedzi szansę dla Wisły miał Chełmecki, ale górą był bramkarz AP 21. W końcówce rozpaczliwe ataki Wisły niewiele dały. Poza dwoma rzutami wolnymi ze znacznej odległości oraz sytuacji Mateusza Jezierskiego, któremu zabrakło centymetrów nic więcej na boisku się nie wydarzyło.

Remis sprawił, że Wisła chwilowo wskoczyła na pozycję lidera grupy D CLJ U15. Jednak Korona, która obecnie traci punkt do Wisły, ma rozegrane dwa mecze mniej. Z kielczanami Wisła zmierzy się 16 listopada w ostatniej kolejce.

12. kolejka, Centralna Liga Juniorów U15 grupa D
2 listopada, godz. 11:00, ul. Dekerta 21
Akademia Piłkarska 21 – Wisła Kraków 1:1 (1:1)
Bartosz Seweryn 29′

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Kacper Filo, Mariusz Kutwa, Bartosz Kutrzeba, Dominik Sambor – Dorian Gądek, Mikołaj Zięba, Jakub Niedbała – Bartosz Seweryn, Karol Tokarczyk, Kacper Chełmecki oraz Mateusz Jezierski, Michał Opalski, Kacper Zmysło, Mateusz Popiela, Oliwier Oczkowski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x