U15: Druga połowa przełamała impas. Wisła – Sandecja 4:0

Wrzesień
2019

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ190817-4719

Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej nasi zawodnicy wzięli się za strzelanie i ostatecznie Wisła Kraków U15 pokonała Sandecję Nowy Sącz 4:0. Po dwa trafienia zanotowali Michał Bajor oraz Mateusz Stanek.

Spotkanie zaczęło się od ataków Wiślaków, którzy od samego początku z impetem ruszyli na bramkę Sandecji. Podopieczni trenera Patryka Jałochy starali się przebić przez szczelny mur obrony gości z Nowego Sącza, którzy tego dnia postawili przede wszystkim na obronę, ale kilkukrotnie potrafili również odpowiedzieć groźną kontrą. Pomimo paru dogodnych okazji podbramkowych do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po przerwie Biała Gwiazda kontynuowała ataki, chcąc strzelić pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Aż w końcu nadeszła 44 minuta spotkania, kiedy to po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony piłkę w siatce pewnym strzałem głową umieścił Michał Bajor. Gospodarze złapali wiatr w żagle i coraz śmielej poczynali sobie pod bramką Sandecji. W 60 minucie po raz drugi piłkę do siatki skierował Bajor. Ostatnie 20 minut wyglądały tak jak cały mecz – Wisła prowadziła grę, a Sandecja starała się kontrować. Trzecie i czwarte trafienie dla Białej Gwiazdy dołożył Mateusz Stanek i tym samym trzy punkty zostały w Krakowie. W następnej kolejce Wisła podejmie przy Reymonta zespół Górnika Łęczna.

Po raz pierwszy w tym sezonie mierzyliśmy się z drużyną, która była ustawiona tak nisko i musieliśmy się trochę przestawić. Staraliśmy się konsekwentnie realizować swoje założenia i to przyniosło skutek – podsumował trener Patryk Jałocha

Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 4:0 (0:0)
Michał Bajor 44′, 60′, Mateusz Stanek 65′, 70′

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Michał Głogowski (65′ Dawid Kutermak), Jakub Krzyżanowski, Kacper Przybyłko (41′ Marcin Górkiewicz), Maksymilian Rachfał -Bartłomiej Sowa (41′ Jakub Madej), Michał Bajor (65′ Kacper Depta), Bartosz Zimnicki (65′ Ian Morgan) Wojciech Urbański, Michał Prochowicz (55′ Dawid Pieniążek) – Mateusz Stanek