U13: Wisła mistrzem jesieni!

08
Listopad
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

U13_sezon_18/19

Tylko jeden remis i 13 zwycięstw w rundzie jesiennej odnotowała Wisła Kraków 2006. Podopieczni Patryka Jałochy zostali tym samym mistrzem Małopolskiej Ligi Młodzików.

Wisła stała się samodzielnym liderem, gdy w 12. kolejce pokonała Sandecję Nowy Sącz 3:0. W kolejnych dwóch meczach, które były ostatnimi o punkty w tym roku, rozgromiła swoich rywali, wygrywając z Tarnovią Tarnów aż 10:0 i Karolem Wadowice 8:0. Po tym drugim meczu, wiślacy zagrali sparing z Rakowem Częstochowa, w którym wygrali 7:0. Był to o tyle nietypowy sparing, że dla Białej Gwiazdy był to dopiero drugi mecz po jedenastu (w kategorii wiekowej do lat 13 mecze rozgrywa się 9v9)

Wisła w 14 meczach rozgrywanych systemem mecz i rewanż zgromadziła 40 punktów, strzelając aż 67 goli, tracąc jednego. Tę jedyną bramkę nasi zawodnicy stracili w meczu z Krakusem Nowa Huta, gdy między słupkami stanął, z powodu kontuzji bramkarza, zawodnik z pola. Drugie miejsce, ze stratą trzech punktów, zajęła Sandecja Nowy Sącz, a trzecie Tarnovia. Drużyna z Tarnowa do pierwszej Wisły miała już 17 punktów straty. Naszym zawodnikom gratulujemy sukcesu!

Wyniki oraz tabelę Małopolskiej Ligi Młodzików można sprawdzić na stronie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – TUTAJ

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x