U12: Wiślacy zagrali w bydgoskim turnieju

12
Wrzesień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

U12_sezon_18/19

Od piątku do niedzieli w Bydgoszczy przebywała Wisła Kraków 2007, która rywalizowała w turnieju Rem Marco Cup. Doszli do 1/8 finału, w której odpadli po rzutach karnych z Pogonią Szczecin.

W fazie grupowej wiślacy rozegrali aż siedem spotkań – cztery zwycięstwa, remis i dwie przegrane dały ostatecznie trzecie miejsce, które premiowało w fazie pucharowej. Rywalizacja w grupie nie należała do najłatwiejszych, nie tylko ze względu na wymagających przeciwników, ale również warunki. Wszystkie mecze tej grupy odbywały się na boisku, któremu daleko było do optymalnego pod względem przygotowania do gry w piłkę.

W 1/8 finału podopieczni trenera Bartosza Bąka trafili na Pogoń Szczecin, z którą na minutę przed końcem meczu objęli prowadzenie, ale dość niefortunnie szybko je stracili – podczas radości z bramki, sędzia wznowił grę, a szczecinianie nie mieli problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Remis spowodował rzuty karne, w których o jedną jedenastkę lepsi byli zawodnicy z północy Polski.

Turniej w Bydgoszczy był dla nas bardzo wartościowy pod względem szkoleniowym, uwidaczniającym nasze mocne strony, ale również aspekty, nad którymi musimy pracować w procesie treningowym. Pod względem organizacji gry oraz umiejętności indywidualnych poszczególnych zawodników byliśmy drużyną przeważającą w większości spotkań co nie miało bezpośredniego przełożenia na ostateczny rezultat spotkań. Jestem zadowolony z postawy zawodników, z tego ze potrafili dostosować swoje działania do warunków gry, na które nie mieliśmy wpływu – podsumował trener Bartosz Bąk.

Wyniki Wisły Kraków U12 w Bydgoszczy:
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (Filip Przybyłko 2)
Wisła – FASE Szczecin 2:1 (Nathan Lis, Kamil Jakóbczyk)
Wisła – Progres Warszawa 2:0 (Artur Przęczek, Aleksy Rokosz)
Wisła – Wisła Płock 1:0 (Filip Przybyłko)
Wisła – Jagiellonia Białystok 1:2 (Kamil Jakóbczyk)
Wisła – Górnik Łęczna 1:0 (Jakub Grabowski)
Wisła – Lech 0:1
Wisła – Pogoń 2:2 k. 4:5 (Aleksy Rokosz, Filip Przybyłko)

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Szymon Zwijacz, Filip Wykurz – Kamil Jakóbczyk, Franciszek Radwański, Tobiasz Surma, Maksymilian Łuczak, Mikołaj Podsiadło, Nathan Lis, Filip Przybyłko, Aleksy Rokosz, Mateusz Wilk, Oskar Konieczny, Szymon Waligóra, Jan Łakomy, Artur Przęczek, Jakub Grabowski, Antoni Kuś, Antoni Wójcik

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x