Tworzymy bazę filmów z ćwiczeniami funkcjonalnymi dla zawodników!

21
Listopad
2014

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

DSC_0018

Niecały miesiąc temu przedstawialiśmy Wam wywiad z Jakubem Sage, trenerem przygotowania motorycznego, który swoją wiedzą czerpie z zachodnich – a konkretniej: niemieckich – wzorców. Sage w rozmowie poruszył wiele ciekawych spraw, które razem z trenerami zamierza wprowadzać do Akademii Wisły stopniowo. W rozmowie, którą przeczytać możecie na naszej stronie, mówił tak: „Najpierw wychodzimy od kształtowania pewnych charakterystycznych dla piłki nożnej wzorców ruchowych, techniki chodu, ułożenia stopy, techniki biegu. W momencie, kiedy te podstawy piramidy zostaną osiągnięte, to następnie będziemy wprowadzać obciążenia typowo fizyczne”. Od tego momentu powoli wszystko było wprowadzano w życie, a teraz zaczyna się etap finalny tych przygotowań.

Czwartkowy dzień upłynął nam pod znakiem filmowania. Nagrywany był zestaw specjalistycznych ćwiczeń stabilizująco – wzmacniających dla poszczególnych kategorii wiekowych. Ćwiczenia zostały rozdzielone na trzy kategorie wiekowe: 10 – 12, 13 – 15 i 16 – 19. Jest ich ponad 100 i każde dokładnie opisane, aby adepci Akademii Wisły mogli stosować je indywidualnie. Materiał treningowy będzie dostępny zarówno dla naszych zawodników, jak i dla Klubów Partnerskich, tak, żeby aby wiedza i doświadczenie naszego trenera przygotowania motorycznego była przekazywana szerszemu gronu.

Na czym treningi wprowadzane przez naszą Akademię polegają? Ćwiczenia funkcjonalne mają na celu przede wszystkim umacnianie poszczególnych partii ciała, a w przyszłym czasie wzmacnianie pod kątem funkcjonalnym partii mięśniowych, które będą wykorzystywane w poszczególnych wzorcach ruchowych. Zamysłem tych ćwiczeń jest też przystosowanie zawodnika do pełnego wykorzystywania wszystkich, potrzebnych w danej aktywności, mięśni, przy okazji wyłączając te, które nie są przystosowane do danej pracy. Kolejna sprawa to aktywowanie mięśni stabilizujących (lokalnych i globalnych), które pozwoli popatrzyć na zawodnika pod kątem podmiotowym – tak by zadbać o jego zdrowie. Efekty takich treningów mają dawać, wychowankom Akademii Wisły, same korzyści. Począwszy na zdrowiu i bezpiecznym treningu, poprzez przygotowanie zawodników do wysiłku fizycznego, a kończąc na osiąganiu lepszych wyników.

 

4

5

6

7

DSC_0005

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x