Turniejowy weekend Akademii: Szczecin, Ostróda, Wiedeń i Stary Sącz!

09
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-13 / U-14 / U-9

Paweł Guzik

I przede wszystkim miniEURO Wisła CUP U-15, ale w tym tekście skupimy się na drużynach, które ruszą w ten weekend poza Kraków. Szykuje się nam naprawdę ciekawe granie! Sprawdźcie sami.

Zaczynamy od najdłuższego wyjazdu, czyli podróży do Wiednia. Tam wyruszą chłopcy z rocznika 2007, którzy w stolicy Austrii będą mieli okazję zmierzyć się z takimi drużynami jak Liverpool FC, Newcastle United, PSV Eindhoven, Feyenoord Rotterdam, SC Braga, FC Porto, Juventus FC, Red Bull Lipsk, Lokomotiv Moskwa, Dinamo Zagrzeb, Slavia Praga czy Sparta Praga. Ale najpierw muszą przejść przez grupę, w której za przeciwników będą mieli właśnie rosyjski Lokomotiv oraz regionalne drużyny: SPVGG Wildenroth, Wiener Sportsklub i S.C. Columbia Florisdorf. Trzymamy kciuki!

Kawał drogi musiała też pokonać Wisła 2002. Podopieczni trenera Adriana Filipka już zameldowali się w Szczecinie, gdzie jutro rozpoczną rywalizację w fazie grupową. Do portowego miasta zjechały takie drużyny jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Karpaty Lwów czy Union Berlin. W czwartkowy wieczór wiślacy poznali dzisiejszych rywali. O 11:00 rozpoczną turniej grą z FC Zirka Kijów, by póżniej zagrać z FA Szczecin i 1. FC Neubrandenburg.

Z ciekawością będziemy przyglądać się rywalizacji Wisły 2003 w Ostródzie. Mocny turniej z takimi drużynami jak Borussia Dortmund, West Bromich Albion, SMS Łódź czy Raków Częstochowa – absolutna czołówka w tym roczniku w Polsce. Łącznie 16 drużyn z Polski i zagranicy, więc zapowiada się świetna rywalizacja! Grupy poznamy dzisiaj wieczorem.

Najbliżej bo do Starego Sącza udadzą się zawodnicy z rocznika 2006. Tam w sobotę i niedzielę zmierzy się ze sobą 28 drużyn. Wiślacy znają już swoją grupę. Zagrają z węgierskim FC Budapest, amerykańskim Young Wolves, słowackim AS Trencin oraz polskimi Drukarz Warszawa, AP Śląsk Wrocław i UKS Sokolik Stary Sącz. – Chciałbym, aby czarnym koniem była Sandecja Nowy Sącz, ponieważ ma bardzo mocny rocznik. Trzymam też kciuki za Wisłę by zaszła jak najdalej, bo mam tam wielu przyjaciół, szczególnie Rafała Wisłockiego – mówi Tomasz Popiela, koordynator Sokolika i organizator turnieju w rozmowie z nami, którą można przeczytać w TYM miejscu.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x