Trzecie miejsce Wisły U-17 w Halowych Mistrzostwach Małopolski

15
Marzec
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

herb poziom

Nie do końca udane finały Halowych Mistrzostw Małopolski zagrali juniorzy młodsi Wisły Kraków. Podopieczni Pawła Regulskiego zajęli trzecie miejsce, które trudno nazwać sukcesem, w szczególności, że byli uznawani za faworytów swojej grupy. W naszej drużynie zabrakło kilku zawodników, którzy w ciągu ostatniego miesiąca przeszli do drużyny juniorów starszych, choć trener nie chciał szukać w tym żadnego usprawiedliwienia. Mistrzem Małopolski została Akademia Sportu Progres.

Rozgrywki dla wiślaków zaczęły się bardzo dobrze, bo od prowadzenia 2:0 z Tuchovią Tuchów. Później jednak rywale wykazali się zdecydowanie większą determinacją i trzykrotnie pokonali Kacpra Chorążkę. Pierwsze spotkanie zakończyło się więc sensacyjną wygraną zespołu z okręgu tarnowskiego 3:2. Drugi mecz, z Lachami Lachowice, nasza drużyna musiała już wygrać i to uczyniła. Mimo niemrawego początku spotkanie to zakończyło się wysokim zwycięstwem i, dzięki korzystnym wynikom pozostałych spotkań, przed ostatnim meczem grupowym, awans do finału był jeszcze możliwy. Spotkanie z Sandecją Nowy Sącz potwierdziło jednak, że nie był to udany dzień wiślaków. W ataku byli nieskuteczni, z kolei w obronie zbyt bierni i nowosądeczanie zwyciężyli 3:2, choć tak naprawdę sytuacje bramkowe były jedynymi, jakie mieli. Wisła z jedną wygraną i dwiema porażkami zajęła drugie miejsce w grupie i pozostał jej mecz o trzecie miejsce z MKS Trzebinia-Siersza. Został on wygrany 3:0 po bramkach Piotra Świątko, Piotra Kazka i Marcina Jaworskiego. Ten ostatni zdecydowanie wyróżniał się w każdym spotkaniu i chyba zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem finałów.

Wyniki:
Wisła Kraków – Tuchovia Tuchów 2:3
Wisła Kraków – Lachy Lachowice 5:0
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 2:3
Wisła Kraków – MKS Trzebinia-Siersza 3:0

Wisła wystąpiła w składzie: Kacper Chorążka, Michał Bartków – Kacper Czernicki, Marcin Jaworski, Piotr Kazek, Patryk Kura, Jakub Łyczak, Piotr Martuszewski, Antoni Mielecki, Patryk Skrzypniak, Piotr Świątko, Łukasz Sochacki, Krzysztof Wydra.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x