Trenerze Feio, dziękujemy!

04
Styczeń
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

baz10022016-5662

Po sześciu miesiącach pracy przygodę z Akademią Piłkarską Wisła Kraków kończy trener rocznika 2000, Goncalo Feio. Od przyszłego tygodnia rozpocznie on pracę w Wiśle Kraków SA, jako asystent nowego szkoleniowca pierwszej drużyny, którym został Francisco ‚Kiko’ Ramírez González.

Trener Feio dołączył do Akademii 11 lipca, a pierwszy trening poprowadził dziewięć dni później. Od razu zapowiedział swoim podopiecznym, że dużo od niego dostaną, ale też dużo będzie wymagał. Tak faktycznie było, Portugalczyk odcisnął swoje piętno na drużynie oraz piłce młodzieżowej w Małopolsce. – Jeżeli będziemy ufać sobie nawzajem i każdy będzie zajmował się swoją sferą specjalistyczną najlepiej jak potrafi, to wtedy będziemy mogli wykorzystać całkowity potencjał sztabu szkoleniowego, który też jest zespołem. Tylko w ten sposób będziemy mogli zbudować z tej Akademii potęgę – mówił w lipcu.

Feio: „Jeżeli zawodnik nauczy się grać w piłkę, ale nie wygrywać to jest problem”

Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy znacząco przyczynił się do rozwoju wiślackiej Akademii na przestrzeni ostatniego półrocza. Trener Feio brał udział w wielu projektach, takich jak kurs skautingowy na którym był jednym z prelegentów czy też organizował spotkania dla trenerów. Jedynie nie udało się zrealizować celu, jakim był awans Wisły 2000 do makroregionalnej ligi juniorów młodszych, ale wierzymy, że wspólna praca trenera, jego sztabu szkoleniowego oraz zawodników zaowocuje w niedalekiej przyszłości. Efekty powoli widać, ponieważ 16 stycznia przygotowania do wiosny z Wisłą CLJ rozpocznie kilku młodszych zawodników.

Za te wspólne szęść miesięcy trenerowi Feio dziękujemy i życzymy powodzenia w piłce seniorskiej. Jesteśmy pewni, że myśl trenera, żeby stawiać na młodzież będzie kontynuowana, a trener będzie o nas zawsze pamiętał! Wkrótce poznamy następcę portugalskiego szkoleniowca.

goncalo01a

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x