Trener Feio poprowadził pokazowy trening Orbity Bukowno

23
Listopad
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

orbita-bukowno

W ramach współpracy Akademii Piłkarskej Wisła Kraków z Orbitą Bukowno w dzisiejszy poranek trening roczników 2002 i 2003 poprowadził trener Goncalo Feio. Obecny był też Dyrektor Akademii Rafał Wisłocki.

Z Bukowna do Krakowa nieco ponad rok temu trafił środkowy obrońca, Dawid Jampich i regularnie gra w podstawowym składzie Wisły 2001. – Jestem zbudowany tą wizytą. Była okazja do rozmowy, którą uważam za konstruktywną – mówił Wisłocki. Zwrócił się też bezpośrednio do zawodników Orbity. – Bedziemy na bieżąco monitorować wasze postępy, każdy z was ma szansę iść w ślady Dawida i trafić do Krakowa – zapowiedział.

W treningu skupiliśmy się na percepcji i obserwacji łączonej z kontrolą piłki. Podobało mi się podejście zawodników Orbity do treningu, ich ukierunkowanie na piłkę. Z pewnością jest to dla niektórych spore poświęcenie przyjść na trening o 8:00, bo byli też chłopcy z okolic. Chciałem też pochwalić trenera Orbity, bo jeżeli są tak ułożeni to znaczy, że mają inspirację. Potencjał niektórych jednostek podobał mi się, są tam osoby, którym Wisła się przygląda. Ta wizyta pokazała mi, że profesjonalizm nie musi być związany tylko z klubami ekstraklasowymi. W Bukownie wszystko funkconuje jak należy i z takimi właśnie klubami Wisła powinna współpracować – podsumował trener Feio.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x