Trampkarze z drużyny B zwyciężyli z AP 21, kończąc rozgrywki na pierwszym miejscu w grupie.

25
Październik
2014

Kategoria Aktualności / U-15

1200_008

W ostatniej kolejce I ligi trampkarzy (Kraków II) zawodnicy Wisły Kraków B mierzyli się z Akademią Piłkarską 21. Dzięki wygranej 2:1 podopieczni Jacka Piszczka zajęli na koniec rozgrywek pierwsze miejsce w swojej grupie.

Od początku meczu było widać ambicje i zaangażowanie w grze obu drużyn. Mecz toczył się o pozycję lidera na koniec rozgrywek. – Zaczęliśmy agresywnie, w środku pola pracowaliśmy dosyć mocno, natomiast wyprowadzenie piłki już po odbiorze było trochę niedokładne, z czego tworzyły się błędy i nerwowość, za szybko też traciliśmy piłkę – zauważył po meczu trener Piszczek. Przy stanie 0:0 wiślacy mieli rzut karny, jednak nie udało się go wykorzystać. – Musimy wykorzystywać takie sytuacje bo wtedy mecz wyglądałby inaczej – oceniał trener. Chwilę po tym Wisła jednak strzeliła bramkę. Mateusz Wyjadłowski dostał prostopadłą piłkę, mógł strzelać w pierwsze tempo, ale „zakręcił” jeszcze obrońcą i bramkarzem, po czym pewnie umieścił piłkę w bramce. Tuż przed przerwą AP 21 po zamieszaniu w polu karnym wyrównała.

Przez większość drugiej połowy wydawało się, że mecz zakończy się remisem. W grze było bardzo dużo nerwowości. – Zawodnicy mieli w podświadomości, że jest to mecz o pierwsze miejsce i trochę tych emocji było – mówił Piszczek. Kilka minut przed końcem Biała Gwiazda przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Filip Paryła wykorzystał dobrą wrzutkę Wyjadłowskiego. Asystenta przy tym golu wyróżnił po meczu trener. – Oczywiście mamy tę indywidualność czyli Wyjadłowskiego. Przy pierwszej bramce zrobił to po mistrzowsku – skomentował kolejny dobry występ młodego zawodnika. – Mecz emocji, walki, ale kilka dobrych akcji można było zobaczyć. Zadowolony jestem z wyniku, bo to jest również ważne w rywalizacji sportowej, ale mogło być więcej gry w piłkę z obu stron – zakończył szkoleniowiec Wisły.

Akademia Piłkarska 21 – Wisła Kraków B 1:2

Bramki: Wyjadłowski, Paryła

Kordeusz – Morys, Kałuża, Pasternak, Najda – Glanowski, Janik, Kurzawiński – Ignyś, Paryła, Wyjadłowski
Grali również: Radłowski, Bratek, Moskal, Nawrocki, Karagiannakos