To już dziś! Rusza miniEURO Wisła CUP U-15

10
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

miniEURO

Do tego wydarzenia Akademia Piłkarska Wisła Kraków przygotowuje się od kilku miesięcy. Piątek, 18:30 i Polska – Chorwacja jako początek trzydniowej rywalizacji sześciu drużyn. Przed nami miniEURO Wisła CUP U-15!

Uznane marki w swoich krajach
Już dzisiaj w Krakowie zameldują się wszystkie drużyny. Pierwszą będzie chorwacka NK Lokomotiva Zagrzeb, która wieczorem razem z gospodarzem, Wisłą Kraków zainauguruje turniej, będący promocją przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Na mecz otwarcia zdążyć powinni wszyscy. Zresztą praktycznie żadnej drużyny przyjezdnej szczególnie przedstawiać nie trzeba. BATE Borysów i Ferencvaros TC to najbardziej utytułowane w swoich krajach marki. Lokomotiva i Karpaty Lwów to kluby stawiające w pierwszej kolejności na młodzież i rozwój Akademii oraz MFK Rużomberok balansujący między tymi dwoma grupami, zawsze wartościowy sparingpartner naszych drużyn.

Emocje zaczynają się już długo przed turniejem
Jakiś stresik na pewno się pojawia, gramy jako gospodarz więc wymagania wobec nas są większe, ale podchodzimy do tego turnieju jak do każdego innego – mówi Michał Zając, pomocnik Wisły U15. – Wydaje mi się, że naszym najmocniejszym aspektem są skrzydła. Znajdują się tam szybcy i kreatywni zawodnicy, którzy potrafią zrobić kawał dobrej roboty. Należy jednak pamiętać, że każdy zawodnik w naszej drużynie posiada wysokie umiejętności, razem tworzymy jedność i siła naszego rocznika tkwi właśnie w mocnej drużynie, w której jeden walczy za drugiego – dodaje Kamil Broda, bramkarz.

plan_turnieju_minieuro

Być jak Ante Coric
Samo wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem. Swoją obecność awizowali m.in. doradca prezydenta Krakowa, Janusz Kozioł, byli piłkarze Wisły, Przemysław Lech, Paweł Stolarski czy Dominik Kościelniak czy też obecni jak Jakub Bartosz i Kacper Chorążka. Gościem honorowym, zaproszonym przez Akademię, będzie prezes TS Wisła Kraków, Piotr Dunin-Suligostowski. To o jego trofeum toczyć się będzie rywalizacja. Na imprezie bardzo chciał się pojawić były wiślak, a obecnie piłkarz Ferencvarosu Michał Nalepa, ale jego drużyna wróciła już do treningów i nie miał możliwości przebywania w Krakowie. Swoją obecność awizowali trenerzy młodzieży z Małopolski. – Warto przypomnieć, że w przeszłości na turnieju im. Adama Grabki mieliśmy okazję oglądać młodego wówczas chorwackiego gracza Ante Coricia. Był wtedy najlepszym zawodnikiem turnieju. A teraz przebił się już do piłki seniorskiej i niedawno zadebiutował w reprezentacji Chorwacji – mówił w rozmowie z Gazetą Krakowską, Rafał Wisłocki. Kto tym razem zabłyśnie?

Wszystkie oczy na Wisłę
Pierwszy raz bliżej krakowskim kibicom będą mieli okazję zaprezentować się zawodnicy Wisły 2001. Wszystkie mecze transmitowane będą w Wisła TV, a skomentują je Adam Delimat oraz trener Michał Jania, który zgodził się być ekspertem w trakcie turnieju. W poprzednim sezonie prowadził tę drużynę, więc o wiedzę na jej temat jesteśmy spokojni. Dla Wisły będzie to ważny turniej, w przeddzień przejścia do wieku Juniora Młodszego. Dlatego też szkoda, że nie każdy będzie miał okazję zaprezentować swoich umiejętności. Dwa tygodnie temu urazu nabawił się Arkadiusz Kasia i tym samym dołączył do Kuby Janika, kapitana z jesieni, który po raz ostatni zagrał w lutym. – Bardzo chciałbym zagrać, ale widocznie tak musiało być – mówi Janik, którego trener mianował na czas turnieju swoim asystentem. – Żyje z tą drużyną, jest na prawie każdym treningu. Nie może go ta impreza ominąć. Zresztą pokazał się ze świetnej strony w filmiku promującym turniej – nadmienia Wisłocki. W ostatnim czasie kontuzje leczyli Adrian Gałka, Jan Dziadkowiec i Kamil Bentkowski. – Na pewno nie będziemy forsować chłopaków ze wzlędu na turniej. Najważniejsze jest żeby się rozwijali, a nie ryzykowali zdrowiem – mówi trener. I dodaje, że liczy na udany turniej, bo – wtedy – w przyszłym roku czekałaby nas druga edycja.

Ważne informacje
Wszystkich 15 meczów rozegranych zostanie na Boisku Treningowym przy ul. Reymonta 22 (od trybuny zachodniej Stadionu im. Henryka Reymana). Wstęp bezpłatny – miejsce do oglądania: cała długość boiska przy wejściu. Turniej rozpocznie się o 18:15 krótkim przemówienien prezesa TS Wisła Kraków i Wisły Kraków SA Piotra Dunin-Suligostowskiego, powitaniem drużyn przyjezdnych oraz odegraniem hymnów. Wszystko to na żywo w Wisła TV!

Patronat medialny nad turniejem objęły Gazeta Krakowska, Radio ESKA, TVP Kraków, Studio Filmowe DH Film, Creative Group 303 oraz Wisła.TV, która pokaże wszystkich piętnaście meczów.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x