„Takie turnieje świetnie pokazują jak chłopaki sobie radzą pod presją widzów i rodziców”

29
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

bz06252016-8306

Wisła Kraków zajęła szóste miejsce w Turnieju o Puchar Adama Grabki. Wiślacy zaprezentowali się z dobrej strony, pozostawili po sobie korzystne wrażenie, a do lepszego rezultatu zabrakło niewiele. W ćwierćfinałowym meczu z Dunajcem Nowy Sącz przeważali, ale rywale wyprowadzili dwie kontry i wygrali 2:0. O występ Białej Gwiazdy zapytaliśmy trenera Michała Janię.

Grabka: Zagłębie Lubin z końcowym triumfem! Wisła szósta

O występie wiślaków:
Oceniając turniej nie biorę pod uwagę miejsca, które zajęliśmy. Graliśmy dobry turniej, mieliśmy dużo dobrych momentów w grze, natomiast nie udało się wykorzystać wszystkich sytuacji w grze. Ale też nigdy nie jest tak, że się je wszystkie wykorzystuje. Nie ukrywam, że bardzo szkoda, że nie udało się ich wykorzystać, ponieważ w momencie gdy były wyniki stykowe i przeważaliśmy, zdecydowanie prowadziliśmy grę.

O Turnieju im. Adama Grabki:
Nie ma co ukrywać, że jest to wyjątkowy turniej dla chłopaków. Jesteśmy gospodarzem i mamy szansę gry na Stadionie im. Henryka Reymana. Dla mnie było to emocjonujące ponieważ jako trener miałem po raz pierwszy, i mam nadzieję nie ostatni, okazję poprowadzić drużynę na tym wyjątkowym dla nas stadionie. Natomiast oceniając turniej: poziom był wysoki. Duże zmęczenie powodowało, że o wynikach decydowały umiejętności indywidualne, ale tak powinno być w tej kategorii wiekowej. Takie turnieje świetnie też pokazują jak chłopaki sobie radzą pod presją widzów, rodziców. Oraz jak sobie radzą w miejscu gdzie na co dzień rozgrywane są profesjonalne zawody.

„Jak możemy zagrać na takiej murawie, gdzie grają starsi to jest po prostu wybuch głowy”

O formule turnieju i rzutach karnych, w których wiślacy wygrali:
Muszę powiedzieć, że bardzo podoba mi się ona podobała. Było dużo emocji. Każda niemal akcja sprawiała, że wszyscy byli skupieni na tym co się dzieje na boisku. Zasadę mam taką, że nikogo nie zmuszam do wykonywania karnych – każdy może się zgłosić. Dzisiaj były osoby, które były wyznaczone do strzelenia i wiedziałem, że strzelą, i to zrobiły.

177 zdjęć z Grabki w jednym miejscu!

O grze na stadionie:
Obserwowałem chłopaków w momencie w którym wchodzili na stadion. Widać, że było to dla nich ekscytujące. Byli bardzo skupieni na tym co tu się, wokół nich, znajduje. Dla niektórych było to drugie wejście, ponieważ rok temu uczestniczyli w Grabce jako druga drużyna Wisły. I też widziałem, że instruowali zawodników, mówiąc gdzie trzeba podejść, gdzie są szatnia i prysznice. To było też bardzo fajne, że mogli pomagać swoimi kolegom.

O trenowaniu dwunastolatków:
Nie ma nic ważniejszego niż indywidualne umiejętności bo tylko one będą decydowały czy chłopaki przejdą do starszego rocznika i sobie w nim poradzą. Nie ukrywam, że w mojej drużynie te indywidualności są. I mam nadzieję, ze sobie chłopaki w dorosłej piłce poradzą, ponieważ to jest największe marzenie każdego trenera.

bz06252016-9225

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x