„Szkoda, ale to dobra nauczka na początek roku”. Wisła 2004 przegrywa ze Śląskiem Wrocław 3:4

10
Styczeń
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

sparing

Od meczu sparingowego ze Śląskiem Wrocław zawodnicy Wisły Kraków 2004 rozpoczęli rok 2016. Podopieczni trenera Michała Jani po wyrównanym spotkaniu przegrali 3:4, a zwycięską bramkę zawodnicy gości strzelili w ostatniej sekundzie meczu.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęło się dla zawodników z Wrocławia. Już w 30. sekundzie meczu bardzo dobre uderzenie z dystansu wpadło do bramki Szymona Kucharskiego. Później Biała Gwiazda odpowiedziała trafieniem Roberta Zaborowskiego oraz Kacpra Filo, jednak po kolejne bramce wrocławian pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:2. W drugiej części meczu doszło do wielu roszad na boisku, Śląsk przeważał, co udokumentował jedyną bramką w tej tercji. Ostatnie 25 minut to powrót do wyrównanej rywalizacji na boisku. Wiślacy wyrównali po dobitce Zaborowskiego i atakowali dalej, jednak nadziali się na kontrę w ostatniej akcji spotkania i ostatecznie przegrali 3:4.

Bardzo wartościowa gra z dobrą drużyną, która grała bardzo wysokim pressingiem oraz szybko przechodziła z obrony do ataku zmieniając przy tym szybko stronę. Muszę powiedzieć, że przez wiele minut świetnie sobie z tym radziliśmy, potrafiliśmy wyjść spod pressingu. Oczywiście, zdarzały się błędy, ale one mogą się zdarzać. Ważne, aby chłopcy wyciągnęli wnioski z tego meczu. Szkoda, że po odbiorach na ich połowie nie kończyliśmy tego strzałem, a było kilka takich sytuacji. Postawiliśmy na ofensywę i w końcówce daliśmy się skontrować. Chłopcy byli bardzo źli o tę ostatnią bramkę. Straciliśmy piłkę w środku pola, a Śląsk jednym podaniem stworzył przewagę i wygrał mecz. Szkoda, ale to dobra nauczka na początek roku – powiedział po meczu trener Michał Jania.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Robert Zaborowski 10’, 70’, Kacper Filo 22’

Wisła Kraków: Szymon Kucharski – Kacper Filo, Bartosz Kutrzeba, Jakub Jania, Michał Raś – Robert Zaborowski, Jakub Libura, Stanisław Tynor, Piotr Kędziora oraz Szymon Wolak, Konrad Kukułka, Bartłomiej Wolak, Kacper Urbańczyk, Patryk Kościółek, Dominik Sambor, Karol Tokarczyk, Mateusz Fenoszyn

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x