Szczegółowa zapowiedź weekendu!

06
Marzec
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

oryginał_004

Przed nami kolejny pracowity weekend. Grają prawie wszystkie nasze drużyny – tym razem przeważnie na wyjeździe. Wracają rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów, aż pięć sparingów zagra Wisła U-12, a chłopcy z rocznika 2006 udadzą się na Słowację. Sprawdźcie, co jeszcze nas czeka w zbliżający się weekend.

Junior starszy U-19
Centralna Liga Juniorów, 18. kolejka, Bełchatów, niedziela
GKS Bełchatów – Wisła Kraków
Naszych najstarszych zawodników czeka inauguracja rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. Zmierzą się oni w niedzielę na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. W pierwszym spotkaniu wiślacy zwyciężyli 2:1. – Wisła zawsze celuje w jedno: aby jak najwięcej zawodników grało w pierwszej drużynie. To jest nasz cel. Oczywiście, wespół chcemy zajmować jak najlepsze miejsca w rozgrywkach, tak jak rok temu gdy zdobywaliśmy mistrzostwo. W tym roku zobaczymy co uda się osiągnąć. Walczymy cały czas o awans, strata jest duża, ale wszystko zweryfikuje boisko – zapowiada trener Dariusz Marzec.

Junior młodszy U-17
Sparing, ul. Ptaszyckiego 5, sobota
Akademia Sportu Progres Nowa Huta – Wisła Kraków
Podopieczni Pawła Regulskiego wciąż przygotowują się do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, która rusza dopiero za miesiąc. Tym razem rywalem będzie Akademia Sportu Progres, która za dwa tygodnie rozpocznie zmagania w makroregionie. Będzie to kolejny wartościowy sprawdzian dla juniorów Wisły. Warto zauważyć, że w ostatnich meczach sparingowych zdecydowaną większość składu stanowią zawodnicy z rocznika 1999, a nawet 2000.

Trampkarz U-15
Sparing, Rzeszów, niedziela
Resovia Rzeszów – Wisła Kraków
Z Resovią wiślacy mierzyli się już podczas grudniowego Turnieju Mikołajkowego. Wtedy lepsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali 1:0. – Zagramy dwa mecze sparingowe z mocnym przeciwnikiem – mówi trener Rafał Wisłocki.

Trampkarz U-14
Liga Halowa, ul. Ptaszyckiego 4, niedziela
Wisła Kraków – Garbarnia Kraków
Wisła Kraków – KS Kolejarz – Prokocim Kraków
Chłopców z rocznika 2001 czekają dwa ostatnie spotkania w Halowych Mistrzostwach Krakowa Trampkarzy. Stawka: miejsce na podium w swojej grupie.

Młodzik U-13
Sparing, Katowice, niedziela
Rozwój Katowice – Wisła Kraków
SMS Łódź – Wisła Kraków
Frydek Mistek (Czechy) – Wisła Kraków
Wyjazd do Katowice to kolejna seria sparingów podopiecznych Michała Jani, którzy w środę rozgromili Akademię Progresu aż 10:1. Na Śląsku zmierzą się z miejscowym Rozwojem, SMS-em Łódź oraz czeskim zespołem Frydek Mistek.

Młodzik U-12
Sparing, Sosnowiec, sobota i niedziela
Wisła Kraków – SMS Łódź
Wisła Kraków – Slavia Praga
Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków – Bohemians Praga
Wisła Kraków – Akademia Piotra Reissa
Podopiecznych Mateusza Stolarskiego czeka kolejny pracowity weekend. W Sosnowcu zmierzą się oni z pięcioma rywalami, między innymi z dwoma uczestnikami „Grabki” – Slavią Praga i SMS-em Łódź. – Chcemy sprawdzać swoje umiejętności na tle klasowych drużyn, takie wyjazdy, jak ten do Sosnowca wiele nam dają – mówi trener Stolarski.

Orlik U-11
Turniej, Skotniki, sobota i niedziela
Podopieczni Patryka Jałochy wezmą w weekend udział w Uhlsport CUP U-11, który organizowany jest w J&J Center przy ul. Winnickiej 40. Grupowymi rywalami wiślaków będą: AS Pomorze, AP Oleśnica i UKP Zielona Góra.

Żak U-9
Turniej, Dolny Kubin, sobota
W środę mali wiślacy zwyciężyli w derbach po bardzo dobrym spotkaniu 8:4, a już w sobotę udadzą się na Słowację, gdzie wezmą udział w turnieju w Dolnym Kubinie. Zmierzą się tam z takimi zespołami jak: FK Senica, Slovan Bratislava, Spartak Trnava, MFK Dolny Kubin, MFK Ruzomberok.

Żak U-8
Liga Halowa, ul. Ptaszyckiego 4, sobota
Wisła Kraków – Armatura Kraków
Wisła Kraków – Clepardia Kraków
Zawodników z rocznika 2007, podobnie jak trampkarzy, czekają dwa ostatnie mecze w Lidze Halowej. Jeżeli zwyciężą będą mieli spore szanse na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie.
Turniej, Skotniki, sobota i niedziela
Rocznik 2007 również weźmie udział w Uhlsport CUP. Rywalami między innymi Śląsk Wrocław, Ursus Warszawa i GKS Katowice.

Przypominamy, że jesteśmy na Twitterze. Aby być na bieżąco z wynikami naszych wychowanków warto śledzić nasz profil: @ap_wisla_krakow oraz hashtag – #MłodaWisłaGra – dla tych, którzy chcą błyskawicznych relacji z aren zmagań wiślaków. Liczymy na to, że Wy też będziecie współtworzyć go z nami. Jesteś na meczu – dodaj tweeta z hashtagiem!

Zachęcamy wszystkich do przyjścia na wyżej wymienione spotkania – Akademia Wisły to przyszłość Wisły Kraków. Obserwując rozwój wychowanków, czytając relacje z meczów oraz wiele innych artykułów, które można znaleźć na akademiawisly.pl dokładacie swoją „cegiełkę” do budowy przyszłości swojego klubu. Warto!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x