Startuje R22 Fit Club!

07
Listopad
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

R22 Fit Club

Stawiamy na zdrowe odżywianie! Po raz kolejny w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków zadba o to Wojciech Włodarczyk. Od dzisiaj, 7 listopada, rusza R22 Fit Club.

Projektem pokieruje Wojciech Włodarczyk, który w marcu został w Akademii Specjalistą ds. Odżywiania i Suplementacji. – Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem systemu mojej pracy. Na samym początku postanowiłem sobie, że chcę żeby wszystkie grupy dowiedziały się kim jestem i co mogą się ode mnie dowiedzieć bo sama nazwa mojej funkcji, przypuszczam dziesięciolatkowi, nic nie mówi – przyznaje Włodarczyk. Od kilku miesięcy do Włodarczyka regularnie przychodzą zawodnicy z roczników 2000 i 2001, a teraz chcąc zadbać o większy wymiar współpracy z rocznikami 2002, 2003 i młodszymi otwarty zostanie R22 Fit Club otwarty dla wszystkich zawodników Akademii. Włodarczyk będzie miał swoje biuro w Nowej Hali Wisły Kraków, a już niedługo powstanie szczegółowy harmonogram. Chętni do kontaktu z naszym specjalistą mogą pisać na adres wybawcaformy@gmail.com. Co tydzień możecie też czytać #FitThursday

Po tych kilku miesiącach z czego jesteś zadowolony, a z czego nie, ale uważasz, że na pewno można poprawić?
– Zadowolony jestem z wielu aspektów. Na pewno zalicza się do tego poprawa nawodnienia wśród zawodników Akademii. Niby prosta sprawa, a jednak to było duże wyzwanie by zmotywować chłopaków do tego by ta woda stanowiła większość z wypijanych dziennie płynów przez nich. Zauważyłem, że teraz niemal każdy ze starszych zawodników wychodzi na trening z butelką półtoralitrową. Co do kwestii tych do poprawienia to na pewno dopracowanie grafiku pracy, który na pewno polepszy możliwość pracy z zawodnikami. Wszystko jest na dobrej drodze, ponieważ w Akademii wśród trenerów i osób zarządzających jest świetna atmosfera, która sprzyja naszemu celowi czyli edukacji żywieniowej młodzieży.

Jak duża liczba zawodników regularnie przychodzi? Dużo – mało?
– Według mnie jest to mała liczba patrząc na ogólną liczbę zawodników w Akademii. Podchodzimy do tego bardzo przyszłościowo i ten początkowy margines błędu uważam za czystą oczywistość. Proszę zauważyć jakim problemem jest kwestia żywienia wśród dzieci w Polsce. Liczby nie kłamią także cieszymy się z każdego chętnego zawodnika, który chce zwiększyć swoja świadomość.

Efekty u zawodników są zadowalające? Jest ktoś kogo można szczególnie pochwalić?
– Tak, jak najbardziej są. „Jeżeli zaczynamy tankować odpowiednie paliwo do potrzeb swojego silnika to musi działać” – często daję takie porównania bo to skutecznie trafia do młodzieży. Mogę podać tutaj przykład Grzesia Janiczaka, który wykazał się jedną z największych frekwencji jeśli chodzi o spotkania ze mną i niedawno wrócił z testów na które został zaproszony przez Norwich City. Patrząc na ten przykład na pewno się opłaca.

W marcu mówiłeś, że chcesz poznać wszystkich zawodników. Udało się?
– Wydaje mi się, że większość chłopaków poznałem choć wszystkich na pewno nie osobiście. Dużo analizowaliśmy z pracownikami Akademii system naszej współpracy i uważam ze przyszłość przyniesie dużo więcej możliwości!

Czego oczekujesz po nowym projekcie?
– Moje oczekiwania są oczywiste czyli dotarcie do jak największej liczby zawodników i chodzi mi tu o skuteczność. Młodzież teraz ma dużo wyzwań przed sobą by utrzymać w rydzach swoje żywienie. Wszędzie pełno „produktów śmieciowych”, a nie ma co się oszukiwać to tylko dzieci i pewnych rzeczy nie da się bardziej dosadnie wytłumaczyć. Rodzice muszą się zacząć edukować by móc zapewnić lepsze możliwości swoim pociechom.

Dalej planujesz organizować warsztaty?
– System pracy warsztatowej to podstawa w tego rodzaju organizacjach. Po pierwsze skupia w jednym terminie dużą liczbę zawodników, a po drugie można zbudować super relacje na takich spotkaniach, a przy sporcie to postawa! Co do kwestii pracy z rodzicami to jest sprawa prawie pierwszoplanowa, ponieważ nie ma co się oszukiwać to oni decydują głównie o stylu życia dziecka.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x