Sparingowy weekend Wisły U-15. „W niedzielę pokazaliśmy sporą siłę w ofensywie, jednakże mieliśmy też swoje problemy”

10
Styczeń
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

11072015b_036

Wisła Kraków 2001 rozegrała w weekend cztery mecze sparingowe. Podopieczni trenera Rafała Wisłockiego zmierzyli się z Juventą Starachowice, Unią Tarnów oraz dwukrotnie z Ursusem Warszawa. Wiślacy dwukrotnie wygrali z rywalami z stolicy, zremisowali z Juventą oraz przegrali z Unią. Trener był zadowolony z występu zawodników z młodszego rocznika.

Pierwszym rywalem Białej Gwiazdy była Unia Tarnów. Wisła miała swoje sytuacje, najlepszą z nich zmarnował Adrian Mirecki, kiedy w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Chwilę wcześniej piłkę głową do siatki skierował Bartosz Główczyk, wykorzystując dośrodkowanie Jakuba Kościelniaka, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po zamieszaniu w polu karnym po bardzo dobrze wykonanym przez Unię rzucie rożnym.

W drugim sobotnim spotkaniu wiślacy pokonali Ursus Warszawa 3:1 po dwóch bramkach Główczyka oraz jednej Wojciecha Ruśniaka. Ozdobą spotkania był drugi gol Główczyka. Skrzydłowy wycofał piłkę do Mireckiego, ten zwodem minął obrońcę i podał do Ruśniaka, który bardzo dobrze obrócił się w polu karnym, dogrywając do Michała Zająca. „Zajcu” przytomnym zagraniem wystawił piłkę Główczykowi do pustej bramki.

W niedzielny poranek Biała Gwiazda ponownie zmierzyła się z warszawianami. Spotkanie to zakończyło się imponującym wynikiem 7:2, a najlepszym strzelcem okazał się Jan Dziadkowiec, autor trzech goli. Z rywalizacji z Juventą Starachowice podopieczni trenera Wisłockiego wyszli remisowo, po bramkach s

Były to pierwsze nasze mecze na pełnowymiarowym boisku po dwumiesięcznej przerwie. Mieliśmy możliwość skonfrontowania swoich sił z rywalami prezentującymi różne style gry. W sobotę zagrało kilku wyróżniających się chłopaków z rocznika 2002 i każdy z nich wniósł sporo jakości. W niedzielę pokazaliśmy sporą siłę w ofensywie, jednakże mieliśmy też swoje problemy, zwłaszcza w sytuacji straty piłki na połowie rywala. Przeciwnicy za łatwo tworzyli po takich wydarzeniach groźne sytuacje. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Bartek Główczyk, który w ciągu dwóch dni zdobył 4 gole, a grał na zmianę jako skrzydłowy oraz prawy obrońca. Bardzo dobrze w środku pomocy zaprezentowali się również, jesienią grający jako stoperzy, Michał Zając i Klaudiusz Kaczkowski – podsumował weekendowe sparingi trener Rafał Wisłocki.

Wisła Kraków – Unia Tarnów 0:1
Wisła Kraków – Ursus Warszawa 3:1 (Bartosz Główczyk dwie, Wojciech Ruśniak)
Wisła Kraków – Ursus Warszawa 7:2 (Jan Dziadkowiec trzy, Arkadiusz Kasia, Bartosz Główczyk, Grzegorz Janiczak)
Wisła Kraków – Juventa Starachowice 2:2 (Bartosz Główczyk, Damian Korczyk)

W barwach Wisły zagrali: Kamil Broda, Konstanty Karagianakos, Jakub Zawada, Tomasz Kolendowski, Michał Zając, Klaudiusz Kaczkowski, Szymon Windys, Damian Korczyk, Jakub Janik, Grzegorz Janiczak, Arkadiusz Kasia, Jan Dziadkowiec, Michał Cienkosz, Bartosz Główczyk, Jakub Kościelniak, Wojciech Ruśniak, Dominik Wójcik, Kamil Pachel, zawodnik testowany

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x