Sparingi drużyn U-13 i U-14 z Górnikiem w Zabrzu

28
Marzec
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13 / U-14

akademia pilkarska wisla krakow logo rgb

W sobotę zawodnicy Wisły Kraków U-13 i U-14 wybrali się w podróż do Zabrza, aby tam zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z Górnika Zabrze. W pierwszym spotkaniu starszy rocznik zwyciężył 4:1, z kolei w drugim ich młodsi koledzy przegrali 1:2.

Pierwsze emocje zaczęły się o 11:00, gdyż o tej godzinie zawodnicy wybiegli na boisko. Od początku zarysowywała się na nim nieznaczna przewaga wiślaków. Biała Gwiazda czekała na zdobycie pierwszego gola do 22. minuty, gdy testowany zawodnik wykorzystał niepewną interwencję bramkarza i strzałem wolejem umieścił piłkę w siatce. Po tym zdarzeniu przewaga tylko się zwiększała, co poskutkowało kolejnym golem. W 35. minucie Wojciech Liberacki sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Tuż przed przerwą powinno być 2:1. Nieporozumienie w obronie Wisły, napastnik Górnik strzelił na bramkę, jednak Jacek Janczewski nogami uchronił nas od straty bramki.

W drugiej połowie obraz gry praktycznie się nie zmienił. Wiślacy zdobyli dwie bramki, a ich autorami byli Jakub Zawada oraz Szymon Piotrowicz. Górnik był w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką i mecz zakończył się wynikiem 4:1. – Bardzo niemrawy początek, między zawodnikami były duże odległości, ale muszę ich pochwalić, bo zagraliśmy dobrą drugą połowę, gdy przeciwnik osłabł wykorzystaliśmy to, utrzymując się przy piłce i stwarzając dużo okazji. Cieszę się, że w drugiej połowie zawodnicy poprawili to, o czym mówiłem im w przerwie – skomentował trener Michał Jania.

Wisła Kraków U-14 – Górnik Zabrze 4:1 (2:0)
22’ Zawodnik testowany, 35’ Wojciech Liberacki, 59’ Szymon Piotrowicz, 72’ Jakub Zawada – 65’ rywal
Skład: Jacek Janczewski – Jakub Zawada, Kamil Rokosz, Tomasz Kolendowski, Kamil Bentkowski – Wiktor Szywacz, Adrian Mirecki, Testowany, Klaudiusz Kaczkowski, Szymon Windys – Wojciech Liberacki
Grali również: Kamil Broda, Wojciech Ruśniak, Bartosz Główczyk, Kamil Pachel, Szymon Piotrowicz, Arkadiusz Kasia

Drugiego spotkania młodsi wiślacy z zespołu U-13 nie rozpoczęli najlepiej, szybko tracąc dwa gole. W pierwszej połowie gra się nie układała, jednak w drugiej wyglądało to już lepiej. Biała Gwiazda wykreowała kilka dobrych okazji, jednak udało się wykorzystać się tylko jedną z nich, a autorem bramki został Filip Leśniak. Podopieczni Michała Jani mogli wygrać to spotkanie, jednak w końcu spotkania zabrakło skuteczności i mecz zakończył się wynikiem 1:2. – Bardzo pożyteczna gra kontrolna. Graliśmy z najlepszym sparingpartnerem tej zimy i gdybyśmy zagrali dwie takie połowy jak druga, to byłoby inaczej. Plusem meczu jest to, że chłopaki działają lepiej po wskazówkach, które im się daje – podsumował trener Wisły Kraków.

Na koniec, tuż przed powrotem do Krakowa miała miejsce bardzo miła uroczystość. Zawodnicy obu drużyn Wisły wraz ze sztabem szkoleniowym oraz rodzicami obecnymi na meczach zaśpiewali dzisiejszemu solenizantowi, Jakubowi Galosowi, gromkie „sto lat”.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków U-13 2:1 (2:0)
Bramka: 5’,11’ rywal – 59’ Filip Leśniak
Skład: Szymon Goch, Jan Róg, Filip Leśniak, Daniel Hoyo-Kowalski, Bartłomiej Kulig, Michał Wyligała, Wiktor Martuszewski, Aleks Leśniak, Kacper Masny, Jakub Galos, Eryk Olejnik, Maciej Partyła, Michał Supel, testowany

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x