SPAR Biała Gwiazda CUP U-8: Wisła na podium, triumf Dunajca

Marzec
2016

Kategoria Aktualności / U-8

DSC_8927 (Kopiowanie)

Dunajec Nowy Sącz okazał się bezkonkurencyjny w sobotnim SPAR Biała Gwiazda CUP U-8. Wiślacy, którzy występowali w drużynach Czerwonej i Niebieskiej, zajęli odpowiednio trzecie i siódme miejsce.

W sobotę w Hali Głównej TS Wisła Kraków spotkały się, do tej pory, najmłodsze drużyny. Na parkiet wyszli ośmiolatkowie i choć zwycięzca mógł być tylko jeden, to tego dnia każdy z uczestników mógł poczuć się wygranym. Byliśmy świadkami wielu pasjonujących pojedynków, radości i pięknych bramek. Doszło nawet do pełnego dramaturgii meczu o trzecie miejsce pomiędzy Wisłą Czerwoną a Bronowianką. Wiślacy wyrównali stan meczu na 10 sekund przed końcem, a dogrywka – choć jej ostatnia minuta to pojedynek 1 v 1 – nie przyniosła rozstrzygnięcia. Karne lepiej zaczęli zawodnicy z Bronowic i po pierwszej serii prowadzili, ale później to jednak wiślacy cieszyli się ze zwycięstwa. W dobrych humorach zawody ukończyli też chłopcy z Wisły Niebieskiej. W spotkaniu o 7. miejsce pokonali Górnik Libiąż, a decydująca bramka padła w ostatniej minucie spotkania. Na szczególne wyrazy uznania zasłużył Dunajec Nowy Sącz, który prezentował się świetnie przez cały turniej. Potwierdził to też w finale z Sokolikiem Stary Sącz, wygrywając 5:0.

Gratulacje dla zwycięzców i pozostałych uczestników zawodów!