SPAR Biała Gwiazda CUP U-12: Wisła Czerwona bezkonkurencyjna

07
Luty
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

DSC_0258

Tylko jedną bramkę w drodze po triumf w SPAR Biała Gwiazda CUP straciła Wisła Kraków Czerwona. Podopieczni Michała Jani nie mieli sobie równych w sobotnich zmaganiach, podsumowując je okazałym zwycięstwem w meczu finałowym.

Galeria zdjęć ze SPAR Biała Gwiazda CUP U-12!

Turniej został rozpoczęty od zwycięstw Wisły Czerwonej oraz Niebieskiej. Jednak w następnych meczach tę tendencję podtrzymali przede wszystkim ci pierwsi. Ograli Górnik Libiąż i dość pechowo zremisowali z Kmitą Zabierzów, co spowodowało, że awansowali do Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Bardzo pozytywne wrażenie pozostawiła po sobie drużyna Bronowianki, w ataku której szalał dwa lata młodszy od pozostałych uczestników Kuba Krzyżanowski. Ostatecznie Bronowianka zajęła w grupie trzecie miejsce, ustępując Kmicie. W grupie B szybko przewagę wypracował sobie Fablok Chrzanów, a o drugie miejsce bój toczyły Dream Team Bochnia, Sparta Zabrza i Wisła Niebieska. Niebiescy ograli wysoko zawodników z Bochni, ale w następnych spotkaniach, mimo przeważającej liczby sytuacji, ponieśli porażki. Ostatecznie zajęli miejsce trzecie, za Spartą.

DSC_0198

W finale Ligi Europy znalazły się, po wysokich półfinałowych wygranych, Wisła Niebieska i Bronowianka. Doszło do bardzo wyrównanego pojedynku, w którym Bronowianka dość szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. Wiślacy starali się odrobić straty, strzałów z dystansu próbował nawet bramkarz Białej Gwiazdy Szymon Kucharski, ale podopieczni trenera Jani zdołali zdobyć jedynie honorowe trafienie na dziesięć sekund przed końcową syreną. W spotkaniu o trzecie miejsce Górnik Libiąż pokonał Dream Team z Bochni.

DSC_0087

Faza pucharowa to już popis Wisły Czerwonej. Najpierw zwycięstwo 3:0 ze Spartą Zabrze, a później finałowa wygrana w takim samym stosunku z Kmitą, choć wszystkie bramki padły w ciągu ostatnich sześćdziesięciu sekund! Trzecie miejsce zajęli zabrzanie, którzy pokonali Fablok 2:0. Król strzelców zawodów został Kuba Krzyżanowski z Bronowianki, najlepszym bramkarzem Kacper Ryś, a MVP Dominik Sambor.

DSC_0391 (Kopiowanie)

DSC_0235 (Kopiowanie)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x