Sobotnie sparingi drużyn U-13 i U-14 zakończone remisami

Styczeń
2015

Kategoria Aktualności / U-13 / U-14

logo1

Wynikami 1:1 zakończyły się dwa sobotnie sparingi drużyn Wisły Kraków rozegrane na boisku Nadwiślana. Najpierw rocznik 2002 zmierzył się z Rakowem Częstochowa, a później nasz rok starszy zespół rywalizował ze Stalą Stalowa Wola.

Pierwszego gola w spotkaniu z Rakowem zdobyli goście, jednak dzięki dobrej grze w drugiej połowie Wisła wyrównała za sprawą gola Jakuba Galosa. – Pierwsza połowa meczu z Rakowem była wyrównana, druga in plus. W drugiej części goniliśmy wynik i myślę, że gdyby było trochę więcej czasu to byśmy wygrali – komentował trener obu roczników Michał Jania.

W drugim spotkaniu Wisła Kraków 2001 zmierzyła się ze Stalą Stalowa Wola. Mecz miał bardzo podobny przebieg jak wcześniejsze spotkanie. Pierwszego gola zdobyli goście po składnej akcji prawą stroną. W drugiej połowie Wisła była w natarciu, a wyrównującego gola zdobył Eryk Olejnik po dwójkowej akcji z Wiktorem Szywaczem. – Zdecydowanie uważam, że sparing w którym zawodnicy mogą grać 11 na 11 czy 8 na 8 jak w młodzikach ma większy aspekt szkoleniowy niż mecz ligowy. Mogę się przyjrzeć pewnym zachowaniom, chociaż biorę pod uwagę, że niektóre osoby nie grały na swoich pozycjach. Był to pierwszy mecz 11 na 11 po przerwie, dlatego pierwsza połowa była niemrawa, w drugiej było więcej determinacji, stworzyliśmy więcej sytuacji, ale ciągle muszą pracować nad rzeczami, o których są świadomi. Nie chciałbym kogoś wyróżniać po takim meczu, ale bramkę zrobili zawodnicy z rocznika młodszego (Szywacz i Olejnik – przyp. red.), obronę ustawiał Rokosz, który też jest młodszy. Taka jest zasada, że jak ktoś przychodzi z młodszego rocznika to powinien się wyróżniać – podsumował to spotkanie trener Jania.

Wisła Kraków 2002 – Raków Częstochowa 1:1
Bramka: Jakub Galos
Grali: Glanowski, Galos, Hoyo-Kowalski, Krysik, Alek Leśniak, Filip Leśniak, Martuszewski, Masny, Olejnik, Pischinger, Przybyło, Róg, Supel, Mirecki

Wisła Kraków 2001 – Stal Stalowa Wola 1:1
Bramka: Eryk Olejnik
Grali: Karagiannakos, Broda, Główczyk, Kasia, Dziadkowiec, Korczyk, Kościelniak, Liberacki, Mirecki, Pachel, Piotrowicz, Rokosz, Ruśniak, Szywacz, Olejnik, Zając, zawodnik testowany