Ślubowanie wiślaków w Kraków Arenie!

19
Grudzień
2014

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

Złożenie przysięgi pozostawia piętno na całe życie i na pewno 18 grudnia 2014 roku na stałe zapisze się w pamięci nowych zawodników Akademii piłkarskiej Wisła Kraków. Tego dnia 71 zawodników, z 8 grup wiekowych wzięło udział w uroczystym ślubowaniu. Przysięga złożona została w Kraków Arenie przed meczem Euroligi kobiet Wisła Can-Pack Kraków – Galatasaray odeabank Stambuł. Młodzi wiślacy, którzy dołączyli do Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków w tym roku, otrzymali legitymacje wiślackie i szaliki Wisły z rąk prezesa Ludwika Miętty-Mikołajewicza, dyrektora Akademii Dariusza Gryźlaka i koordynatora Dariusza Marca. Słowa przysięgi odczytał piłkarz pierwszej drużyny Wisły Kraków i wychowanek, który w Wiśle jest od 11 lat – Przemysław Lech. Swoją obecnością uroczystość uświetnił również asystent trenera kadry narodowej Adama Nawałki i były piłkarz Wisły Bogdan Zając. Nie zabrakło również całego sztabu trenerskiego naszej Akademii.

Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia prezesa Towarzystwa Sportowego, Ludwika Miętty-Mikołajewicza: – Dobry wieczór moi mili, bardzo serdecznie was witam. Witam również waszych opiekunów i rodziców, za chwilę złożycie przyrzeczenie i otrzymacie legitymacje, przyjmujące was w skład społeczności najstarszego klubu sportowego w Polsce – Towarzystwa Sportowego Wisła, którego symbolem od lat jest Biała Gwiazda. Chciałbym, aby ta Biała Gwiazda towarzyszyła wam zawsze na waszej drodze po poszczególnych szczeblach kariery piłkarskiej. Życzę wam, żeby ta kariera spełniała się po waszej oraz waszych opiekunów i rodziców myśli. Bardzo chciałbym podziękować rodzicom i opiekunom naszych najmłodszych chłopców. Dziękuje bardzo, że zdecydowaliście się państwo oddać dzieci pod opiekę naszych wykwalifikowanych trenerów i związać się z Towarzystwem Sportowym Wisła. Moi drodzy, za chwilę złożycie przyrzeczenie, którego treść odczyta wam kapitan drużyny, która zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorów, chciałbym abyście jego śladami podążali ku swojej wielkiej karierze. Wszystkiego dobrego!

Następnie głos zabrał dyrektor Akademii Dariusz Gryźlak:W imieniu swoim i naszej kadry szkoleniowej, chciałbym was bardzo serdecznie powitać na naszej uroczystości. Podobnie jak pan prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz witam rodziców, dziadków, przyjaciół i wszystkich gości zaproszonych na tę uroczystość. Jak państwo już wiecie, w lutym tego roku powstała Akademia na bazie dawnej Szkółki Towarzystwa Sportowego Wisła, która od blisko trzydziestu lat szkoliła młodych piłkarzy. To, co udało się zrealizować w tym roku, to dopiero mały początek, tego co nas czeka w kolejnych latach. Poza treningiem piłkarskim udało nam się w tym roku wprowadzić gimnastykę ogólnorozwojową, zajęcia judo, wprowadziliśmy opiekę psychologiczną dla najmłodszych piłkarzy i wiele innych zajęć, które mają spowodować, że chłopcy będą mogli się lepiej rozwijać niż to miało miejsce przez ostatnie lata. W przyszłym roku chcemy się skupić na ciągłym podnoszeniu umiejętności sportowych chłopców, na rozwoju bazy szkoleniowej, bo z tym zawsze były największe problemy. W dalszym ciągu będziemy doskonalić plan szkolenia. Mam nadzieję taką, że to, co się udało zrobić w tym roku i plany, które mamy na przyszły rok, pozwalają nam z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Wierzymy, że większość z tych chłopców, którzy dzisiaj tutaj zasiadają i ślubują przywiązanie do barw klubowych Wisły, w przyszłości zasilą szeregi zawodowych piłkarzy. Pamiętajmy o tym drodzy państwo, że robimy to wszystko wspólnie, ponieważ tylko razem będziemy zwyciężać!

Później bohaterami głównymi byli już najmłodsi. Ślubowania dostąpiło 71 chłopców od rocznika 2001 do 2009. Wychowanek Wisły i kapitan drużyny, która latem została Mistrzem Polski Juniorów, Przemysław Lech odczytał słowa roty, a młodzi wiślacy powtarzali tekst przysięgi. Każdy z uczestników ceremonii otrzymał Legitymację Wiślaka oraz klubowy szalik, a po uroczystości i sesji zdjęciowej młodzi piłkarze razem z trenerami Akademii odbyli rundę honorową wokół hali Kraków Areny.

Fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

Galeria zdjęć z wydarzenia:
http://akademiawisly.pl/akademia/nggallery/galeria/slubowanie-w-krakow-arenie

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x