Marzec
2016

Kategoria Aktualności / U-16

bz03132016_043

W ostatnim sparingu przed startem ligi Juniorzy Młodsi Wisły zremisowali z Akademią Piłkarską LG 2:2. Podopieczni trenera Pawła Regulskiego, mimo że przegrywali już 0:2, powinni to spotkanie wygrać, ale byli nieskuteczni pod bramką gdańszczan.

Sprawdźcie meczową galerię!

Początkowo spotkanie pomiędzy Wisłą i Lechią miało się odbyć w ramach turniej organizowanego przez Cracovię. Turniej jednak został odwołany, do tego zbyt późno by Lechia zrezygnowała z przyjazdu, więc trenerzy skorzystali na tym i sprawdzili formę swoich drużyn na tydzień przed startem rundy wiosennej.

bz03132016_020

W meczu jako pierwsi zaatakowali goście, ale uderzenie z dystansu minęło bramkę Patryka Paweli. Chwilę później po składnej akcji i wycofaniu piłki na dwudziesty piąty metr pod poprzeczkę uderzał Kacper Rak. Piłka jednak została sparowana na rzut rożny. Po chwili podobny zamiar miał Michał Banik, ale również bramkarz Lechii stał na posterunku. Wiślacy próbowali szczęścia jeszcze kilkukrotnie, ale to rywale wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Rozegrali piłkę na jeden kontakt i Pawela w sytuacji jeden na jednego nie dał sobie rady z napastnikiem gości. Po przerwie wiślacy Lechia trafiła po raz drugi, w bardzo podobny sposób jak w końcówce pierwszej połowy. Od tego momentu wiślacy przejęli kontrolę nad meczem, ale wciąż pozostawali nieskuteczni, dwie stuprocentowe sytuacje zmarnował Banik. W 66. minucie nie pomylił się jednak przy rzucie karnym, którego wywalczył. Wiślacy poszli za ciosem i chwilę później było 2:2 – Piotr Martuszewski dograł piłkę w pole karne, tam powstało zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Kacper Rak, posyłając piłkę obok bramkarza. Wiślacy mogli zdobyć zwycięską bramkę, ale rajd Łukasza Sochackiego zakończył się jedynie rzutem rożnym.

Wisła Kraków – Akademia Piłkarska LG 2:2 (0:1)
Michał Banik 64′, Kacper Rak 71′

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Dawid Pasternak, Kacper Pandyra, Adrian Kudelski, Jakub Żółkoś – Filip Handzlik, Kacper Rak, Norbert Stachura – Jakub Łyczak, Michał Banik, Łukasz Sochacki oraz Kacper Loranc, Piotr Martuszewski i Filip Paryła