2015

Autor Redakcja

Kategoria U-12

MurCup.WisDin_014

W najbliższy weekend AP Wisła Kraków rocznik 2004 weźmie udział w międzynarodowym turnieju Silesia Football Cup w Katowicach. Zbiórka na turniej w sobotę (12.09) o godzinie 7:10 na Wiśle. Każdy z powołanych zawodników ubrany w dres oraz granatową koszulkę polo zabiera ze sobą: niezbędny sprzęt do gry ( w tym ochraniacze i getry treningowe), legitymację szkolną, zdrowe przekąski ( wiemy z prezentacji które to:),wodę, ortalion, klapki. Godzina powrotu 1. dnia zostanie podana w trakcie turnieju. Godzina wyjazdu w niedzielę (13.09) zależna od wyników spotkań eliminacyjnych.  Zawodnicy powołani:

Jania, Karagiannakos, Kucharski, Kędziora, Kutrzeba, Libura, Opalski, Raś, Seweryn, Tynor, Wolak Sz., Zaborowski,

Ramowy System rozgrywek Silesia Football Cup 2015:

1. W turnieju Silesia Cup 2015 udział bierze 16 zespołów.
2. Wszystkie zgłoszone drużyny zostają wcześniej oficjalnie rozlosowane na dwie 8-zespołowe grupy.
3. Po podziale na grupy w pierwszym dniu turnieju zespoły rywalizują systemem każdy z każdym w swoich grupach. Mecze w tej fazie rozgrywek trwają 20 min, zawodnicy grają bez przerwy i zmiany połów.
4. Na boisku podczas spotkania przebywa 7 zawodników ( 6 + 1bramkarz).
5. Zmiany zawodników hokejowe (lotne) z koniecznością zgłaszania sędziemu podczas przerw w grze.
6. Każdy zespół w pierwszym dniu zawodów rozgrywa 7 spotkań (140 minut) po czym następuje klasyfikacja w grupach.
7. Za każde zwycięstwo przyznawane są 3 pkt, za remis 1 pkt, za porażkę 0 pkt. Po podliczeniu punktów tworzona jest osobna tabela dla każdej z grup.
8. W przypadku równej ilości pkt o klasyfikacji decyduje w pierwszej kolejności wynik bezpośredniego spotkania, następnie stosunek bramek zdobytych do straconych, a w razie potrzeby ilość zdobytych bramek.
9. W sytuacji gdy po uwzględnieniu powyższych kryteriów nie można wyłonić zwycięzcy grupy, organizator zarządza konkurs rzutów karnych między zespołami o tej samej klasyfikacji w wyniku którego należy wyłonić zwycięzcę.
10. W przypadku gdy po wypełnieniu wszystkich ww. kryteriów 3 zespoły posiadają identyczny stosunek, organizator sporządza tzw. małą tabelę w której uwzględniane są tylko wyniki bezpośrednich spotkań zainteresowanymi drużynami.
11. Następna runda turnieju odbywająca się w drugim dniu imprezy wygląda w sposób następujący: zespoły sklasyfikowane w I dniu na miejscach 1-4 tworzą grupę finałową zwaną Ligą Mistrzów, zespoły z miejsc 5-8 po I dniu tworzą grupę zwaną Ligą Europejską.
12. Wyniki, a co za tym idzie punkty i bramki zdobyte w pierwszym dniu fazy grupowej między zespołami awansującymi do tej samej grupy są przepisywane i uwzględniane
w końcowej klasyfikacji. W finałowej fazie turniej nadal rozgrywany jest systemem każdy z każdym w poszczególnych grupach z pominięciem spotkań zaliczonych z I rundy.
13. W tej części rozgrywek mecze rozgrywane są w wymiarze 30 min (2×15 min + 5 min przerwy między połowami).
14. Za zwycięstwo w drugim dniu przyznawane są następujące premie punktowe: mecz wygrany 3 pkt, remis 1 pkt, porażka0 pkt.
15. Bramkarz przy każdym wznowieniu gry (ręką lub nogą) nie może wybić piłki bezpośrednio na połowę przeciwnika. Takim sam przepis ma zastosowanie w przypadku wznawiania gry z linii 5m. W/w sytuacjach sędzia podyktuje rzut wolny z połowy boiska dla drużyny przeciwnej.
16. Rzuty z autu wykonywane są rękami.
17. Po zakończonym turnieju następuje podsumowanie punktów oraz bramek zdobytych podczas dwóch dni rywalizacji, ogłoszenie klasyfikacji końcowej, oraz uroczyste zakończenie imprezy.
18. Kwestie sporne, nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

OBOWIĄZKOWE KARTY ZDROWIA I OCHRANIACZE!!!